< sekcia Šport

Únia ligových klubov schválila žiadosti Trenčína a Michaloviec

Ilustračná snímka - futbalisti Trenčína. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) schválilo dve žiadosti o zmenu dejiska zápasov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Fortuna ligy 2016/17.

Bratislava 18. októbra (TASR) - Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) schválilo dve žiadosti o zmenu dejiska zápasov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Fortuna ligy 2016/17. V 14. kole sa AS Trenčín stretne s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble napokon na svojom štadióne, teda v súlade s pôvodným vyžrebovaním súťaže, a v 25. kole bude mať výhodu domáceho prostredia jeho súper.

"Úradujúci slovenský majster pre inštaláciu vyhrievania ihriska plánoval odohrať všetky duely jesennej časti sezóny od 12. kola u súperov, rekonštrukčné práce na Sihoti sa však začnú až 30. októbra, teda deň po termíne zápasu Trenčanov s FC ViOn," informoval oficiálny portál najvyššej slovenskej súťaže.

Rekonštrukcia hracej plochy má vplyv aj na kalendár stretnutí Michaloviec. Zemplínčania si práce rozvrhli na obdobie február - apríl 2017. Z tohto dôvodu požiadali o zmenu dejiska duelov, zhodou okolností tiež so Zlatými Moravcami. Prezídium ÚLK po súhlase zástupcov FC ViOn schválilo aj tento návrh, a tak sa obe mužstvá stretnú v rámci 15. kola v sobotu 5. novembra v Michalovciach a v 26. kole, v sobotu 8. apríla, budú o body bojovať v Zlatých Moravciach.