< sekcia Šport

FL: ViOn predĺžil zmluvy s Dugom a Chrenom

Na snímke zľava vo výskoku nigérijský útočník Ezekiel Isoken Henty (Slovan) a Martin Chren (ViOn) v odvete semifinále Slovnaft Cup vo futbale FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠK Slovan Bratislava v Zlatých Moravciach 23. júna 2020. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Chren naskočil v tomto ročníku do ôsmich súbojov. Ďalších päť pridal v Slovnaft Cup-e. Celkovo atakuje hranicu tristo štartov v modro-červenom drese.

Zlaté Moravce 7. júla (TASR) - Fortunaligový klub FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble predĺžil kontrakty s Denisom Dugom a Martinom Chrenom.

Tridsaťšesťročný obranca Chren patrí k neodmysliteľným klubovým ikonám. S výnimkou rokov 2015 a 2016, keď si vyskúšal pôsobenie v rakúskom Horne a Komárne, strávil svoju kariéru výlučne pri Žitave. Budúci rok bude jeho šestnásty vo ViOne. "Po ukončení kariéry Jakuba Brašeňa a skončení zmluvy Martina Chrena bolo pre nás dôležité vyriešiť post ľavého obrancu a to hneď dvojicou futbalistov. Kým detaily jedného mladého a talentovaného hráča doťahujeme, tak s osvedčeným a skúseným Chrenom sme už zmluvu podpísali. Pre náš klub je 'Štoky' legendou a stále veľmi spoľahlivou súčasťou tímu. Neraz to dokázal aj v tejto sezóne, preto sme nad predĺžením jeho kontraktu neváhali. Navyše, svojimi skúsenosťami a ľudskými vlastnosťami je výborný do kabíny. Sme radi, že aj naďalej bude súčasťou FC ViOn," uviedol v tlačovej správe generálny manažér Marek Ondrejka.

Chren naskočil v tomto ročníku do ôsmich súbojov. Ďalších päť pridal v Slovnaft Cup-e. Celkovo atakuje hranicu tristo štartov v modro-červenom drese. "Pocity mám len tie najlepšie. Na ViOn-e som ako doma. Prežil som tu najkrajšie roky futbalovej kariéry. Teším sa, že si ju o rok môžem predĺžiť. Po fyzickej stránke sa cítim stále veľmi dobre. Urobím všetko pre to, aby som mužstvu pomohol na ihrisku a v kabíne odovzdal skúsenosti mladším spoluhráčom," uviedol Chren po podpise ročného kontraktu.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar Duga vyrastal v mládežníckych výberoch Slavie Praha. S ligovým futbalom na Slovensku má dostatok skúseností z rodnej Myjavy či Senice. Do Moraviec prišiel pred dva a pol rokom. "Denis je pre nás jedným z najlepších futbalistov v lige na jeho pozícii 'šestky'. O predĺžení zmluvy s ním sme mali jasno, inú alternatívu sme ani nehľadali. Je vždy výborne fyzicky pripravený, v zápasoch a na tréningoch ide vždy na maximum. Do tímu zapadá aj charakterovo. Jeho prirodzenosťou sa stal v kabíne jedným z lídrov. Sme skutočne veľmi radi, že ho máme, a že bude v našom klube pokračovať aj v budúcnosti," povedal Ondrejka.

Duga odohral za Moravce šesťdesiatdva stretnutí, v ktorých sa radoval zo štyroch presných zásahov. V končiacej sa sezóne sa predstavil v dvadsiatich siedmich zápasoch. "Keď sa na to spätne pozriem, za dva a pol roka som tu zažil lepšie aj horšie obdobie. Je to celkom príjemný paradox, pretože takto v lete som bol rozhodnutý, že skončím s profesionálnym futbalom. Vďaka Marekovi Ondrejkovi a niektorým ľuďom v klube som tak neurobil a prežili sme zaujímavú sezónu, v ktorej sme bojovali o prvú šestku a prebojovali sa do semifinále Slovnaft Cup-u. Budem úprimný, ViOn mi prirástol k srdcu. Mám radosť, že mi vedenie ponúklo novú zmluvu, nad ktorou som neváhal. Teším sa na ďalšiu spoluprácu i nové výzvy. Dúfam, že klubu pomôžem k čo najlepším výsledkom," dodal Duga, ktorý sa dohodol na ročnej zmluve s možnou ročnou opciou.