< sekcia Šport

Žilinu čaká skrátená príprava, v Slovinsku aj proti Lokomotivu Moskva

Na snímke tréner MŠK Žilina Pavol Staňo počas brífingu MŠK Žilina pred novou sezónou Fortuna ligy 17. júna 2021 v Žiline. Foto: TASR - Erika Ďurčová

V Slovinsku sa Žilinčania stretnú s ruským Lokomotivom Moskva, domácim NK Bravo Ľubľana a chorvátskym klubom HNK Rijeka.

Žilina 17. júna (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina odštartovali vo štvrtok skrátenú prípravu na novú sezónu. V rámci nej absolvujú sústredenie v Slovinsku, počas ktorého odohrajú tri prípravné zápasy, pred odchodom absolvujú duel proti druholigovej Podbrezovej. Nový ročník Fortuna ligy odštartujú 25. júla doma proti Seredi. Ešte predtým ich 8. júla čaká 1. predkolo Konferenčnej ligy s gruzínskym FC Dila Gori.Tréner Pavol Staňo mal na prvom tréningu k dispozícii dvadsať hráčov, chýbali najmä legionári. Počas medzisezónneho obdobia dostali hráči aj individuálne tréningové plány, každý z nich však podľa svojho vyťaženia.

"U hráčov to bolo rozdielne. Niektorí boli na reprezentačných zrazoch, takže sme to riešili individuálne. Prihliadali sme na to, aké mali zaťaženie, a preto sa k nám reprezentanti pripoja až v pondelok, keď budeme odchádzať na sústredení," uviedol Staňo na webe Žiliny.

V úvode prípravy musí kormidelník Žiliny oželieť slovenského reprezentanta Dominika Javorčeka, ktorý sa zranil v zápase s fínskou dvadsaťjednotkou.

"Je to veľmi nešťastný moment predovšetkým pre neho, keďže bol vo veľmi dobrej forme. Je mi to ľúto, no musíme to brať ako fakt, pretože šport je aj o zraneniach." Pre početné absencia hráčov z A-tímu dostali príležitosť v prvom tíme aj niektorí členovia rezervy.

"Zatiaľ sme k tomu pristúpili doplnením hráčov z rezervy. Týchto chalanov sme stiahli z voľna, aby zabojovali o miesto v tíme a o sústredenie. Uvidíme, kto s nami pocestuje aj do Slovinska. Rozhodne aj sobotný zápas s Podbrezovou, po ktorom urobíme finálnu nomináciu."

V Slovinsku sa Žilinčania stretnú s ruským Lokomotivom Moskva, domácim NK Bravo Ľubľana a chorvátskym klubom HNK Rijeka. "Hráči nemali ani čas vypadnúť z formy, ale potrebujú aj zregenerovať. Počas prípravy absolvujeme zápasový mikrocyklus, intenzita bude zvýšená predovšetkým počas začiatku prípravy. Preveria nás kvalitné kluby a určite to bude pre nás dobrá príprava na Európu," dodal Staňo, o ktorého bol záujem aj v zahraničí, on sa však rozhodol zostať v Žiline: "Určite ostávam. Z mojej strany nie je tendencia utekať preč. Pracuje sa mi tu výborne, je tu skvelá partia ľudí okolo mňa a hráči, ktorí chcú napredovať."

Program MŠK Žilina v príprave:

19. júna - MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová (Budatín | 10:30) - bez priameho prenosu

sústredenie Kranjska Gora (21. júna-1. júla)

23.6. Lokomotiv Moskva (Rus.) - MŠK Žilina (17:30, MŠKŽilinaTV)

26.6. NK Bravo Ľubľana (Slovin.) - MŠK Žilina (čas upresnia, MŠKŽilinaTV)

30.6. HNK Rijeka (Chor.) - MŠK Žilina (čas upresnia, ŠKŽilinaTV)

8.7. MŠK Žilina - FC Dila Gori (úvodný zápas 1. kvalifikačného kola Európskej konferenčnej ligy UEFA)

15.7. FC Dila Gori - MŠK Žilina (odvetný zápas 1. kvalifikačného kola Európskej konferenčnej ligy UEFA)

22.7. (prípadný 1. zápas 2. kvalifikačného kola Európskej konferenčnej ligy UEFA)

24., resp. 25.7. Štart Fortuna ligy 2021/2022 - MŠK Žilina - ŠKF Sereď

29.7. (prípadný odvetný zápas 2. kvalifikačného kola Európskej konferenčnej ligy UEFA)