Fulham zvíťazil nad Leicestrom City

Na snímke uprostred portugalský útočník Fulhamu Ivan Cavaleiro oslavuje svoj gól z penalty v zápase 10. kola anglickej Premier League vo futbale Leicester City – FC Fulham v pondelok 30. novembra 2020. Foto: TASR/AP

Slovenský brankár Marek Rodák do hry nezasiahol.

Londýn 30. novembra (TASR) – Futbalisti FC Fulham zvíťazili v pondelňajšom stretnutí 10. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde Leicestru City 2:1. Slovenský reprezentačný brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov hostí.

Fulham si pripísal len druhý triumf v sezóne a vďaka nemu sa dostal z pásma zostupu na 17. miesto. Hostia sa dostali do vedenia v 30. minúte, keď sa presadil Ademola Lookman, o osem minút neskôr pridal druhý gól Ivan Cavaleiro, ktorý z pokutového kopu potrestal faul Christiana Fuchsa v šestnástke na Bobbyho Decordovu-Reida.

Leicester dokázal len znížiť, v 86. minúte sa presadil striedajúci Harvey Barnes. Domáci si pripísali druhú prehru za sebou a s 18 bodmi figurujú na 4. mieste tabuľky. Na vedúce duo Tottenham a Liverpool strácajú tri body.