Quantcast
< sekcia Šport

Galásek skončí na poste trénera Baníka Ostrava

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Galásek strávil v severomoravskom klube rok, jeho väčšiu časť ako asistent Ondřeja Smetanu, po jeho odchode ako hlavný kouč.

Ostrava 14. mája (TASR) - Český futbalový klub Baník Ostrava opustí po sezóne tréner Tomáš Galásek. Nedeľný ligový duel s majstrovskou Plzňou bude pre neho na lavičke Baníka posledný, 49-ročný bývalý český reprezentant sa z rodinných dôvodov vráti do Nemecka. Jeho nástupcom bude Pavel Vrba, ktorý pred necelým týždňom predčasne skončil v Sparte Praha.

Galásek strávil v severomoravskom klube rok, jeho väčšiu časť ako asistent Ondřeja Smetanu, po jeho odchode ako hlavný kouč. "Tento rok bol pre mňa veľmi inšpirujúci a obohacujúci, ale aj vyčerpávajúci. Rodinu mám v Nemecku a cítim potrebu jej vrátiť to, čo pre mňa v priebehu mojej profesionálnej kariéry obetovala," povedal bývalý hráč Ajaxu Amsterdam, 1. FC Norimberg či Borussie Mönchengladbach pre web Baníka.

Vrba sa na Bazaly vracia po osemnástich rokoch. Päťdesiatosemročný kouč sa s vedením dohodol na dvojročnej zmluve. Vrba v Baníku začínal svoju trénerskú kariéru a v roku 2004 ju vo dvojici s Františkom Komňackým ozdobil ziskom majstrovského titulu "Priznám sa, že nebolo veľmi nad čím premýšľať. Chcel som sa vrátiť tam, kde som s veľkým futbalom začínal. K Baníku mám vzťah, klub má zasa ambície, dobré zázemie, akadémiu a skvelých fanúšikov," uviedol pre klubový web Vrba, ktorý v minulosti viedol aj slovenské tímy Matador Púchov (2004-2006) a MŠK Žilina (2006-2008). Žilinu doviedol v roku 2007 k titulu, pôsobil aj ako asistent pri slovenskej reprezentácii v rokoch 2006 až 2007.