Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Šport

Glasgow Rangers prevezme podnikateľ z JAR

Fanúšikovia Glasgow Rangers Foto: TASR/AP

Juhoafrický podnikateľ Dave King vyhral súboj o Glasgow Rangers a prevezme kontrolu nad slávnym škótskym futbalovým klubom.

Glasgow 6. marca (TASR) - Juhoafrický podnikateľ Dave King vyhral súboj o Glasgow Rangers a prevezme kontrolu nad slávnym škótskym futbalovým klubom, ktorý sa v posledných rokoch zmieta vo veľkých finančných problémoch a v roku 2012 ho preradili až do štvrtej najvyššej súťaže.

V piatok sa na štadióne Ibrox, ktorý je stánkom Rangers, uskutočnilo stretnutie akcionárov klubu, ktorí hlasovali za zloženie nového vedenia. Ešte pred mítingom rezignovali prezident klubu David Somers, ako aj riaditeľ James Easdale. Akcionári v piatok odvolali šéfa exekutívy Dereka Llambiasa a finančného riaditeľa Barryho Leacha a hlasovaním na čelo klubu dosadili Kinga. Ten už do klubu investoval 20 miliónov libier a vlastní 14,57 percent akcií.

Päťdesiatštyrinásobný majster Škótska sa od roku 2012 prebojoval do druhej ligy, kde sa momentálne nachádza na treťom mieste, ale na vedúci tím Hearts of Midlothian stráca až 24 bodov.