Juventus prehral doma s Beneventom a na Inter stráca 10 bodov

Futbalista Duvan Zapata (vpravo) z Atalanty sa teší z gólu, archívne foto. Foto: TASR/AP

Neapol figuruje na piatom mieste tabuľky tri body pred svojím nedeľným súperom.

Rím 21. marca (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín stratili dôležité body v boji o titul v talianskej Serii A. V nedeľnom zápase 28. kola prehral obhajca scudetta doma s Beneventom Calcio 0:1 a z tretieho miesta tabuľky zaostáva za lídrom súťaže Interom Miláno o desať bodov.

O prekvapujúcej výhre hostí rozhodol v 69. minúte argentínsky útočník Adolfo Gaich, ktorý strelil svoj prvý gól v Serii A.

AC Miláno dokázalo otočiť nepriaznivý vývoj proti Fiorentine, na ihrisku ktorej prehrávalo 1:2. Výhru "rossoneri" 3:2 zariadil v 73. minúte Hakan Calhanoglu. AC si upevnilo druhé miesto v tabuľke, na Inter stráca šesť bodov, ale odohralo o zápas viac.

Vo večernom šlágri zvíťazil SSC Neapol na ihrisku AS Rím 2:0 vďaka dvom gólom Driesa Mertensa. Neapol figuruje na piatom mieste tabuľky tri body pred svojím nedeľným súperom.