Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Hertha v zostave s Pekaríkom remizovala v Lipsku

Slovenský futbalový reprezentant v drese Herthy Berlín Peter Pekarík počas zápasu 28. kola nemeckej Bundesligy RB Lipsko - Hertha BSC Berlín v Lipsku v stredu 27. mája 2020. Bundesliga je prvou veľkou futbalovou ligou na svete, ktorá odštartovala po dvojmesačnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu. Foto: TASR/DPA

Hertha po reštarte súťaže prerušenej pre pandémiu koronavírusu pokračuje vo výborných výkonoch.

Berlín 28. mája (TASR) - Futbalisti Herthy Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom remizovali v stredajšom 28. kole nemeckej Bundesligy na pôde favorizovaného RB Lipsko 2:2. Pekarík odohral na poste pravého obrancu celý zápas a v 42. minúte dostal žltú kartu za faul.

Hertha po reštarte súťaže prerušenej pre pandémiu koronavírusu pokračuje vo výborných výkonoch. V úvodných dvoch zápasoch pod vedením nového trénera Bruna Labbadiu zabrala naplno s impozantným skóre 7:0. Lipsko nevyužilo šancu posunúť sa v tabuľke na druhé miesto o skóre pred Borussiu Dortmund, na vedúci Bayern Mníchov stráca deväť bodov.

Vo večernom súboji získal dôležité body v boji o záchranu Düsseldorf, ktorý síce doma prehrával so Schalke 0:1, ale napokon zvíťazil 2:1. Fortuna je v tabuľke na 16. pozícii, na 15. Mainz stráca bod. Hoffenheim doma zdolal Kolín 3:1 a poskočil na siedme miesto a súboje FC Augsburg – SC Paderborn, resp. Union Berlín – 1. FSV Mainz sa skončili nerozhodne.

Bundesliga - 28. kolo:

RB Lipsko - Hertha BSC Berlín 2:2 (1:1)

Góly: 24. Klostermann, 68. Schick – 9. Grujič, 82. Piatek (z 11 m), ČK: 63. Halstenberg (Lipsko) po 2 ŽK

/P. Pekarík odohral za Herthu celý zápas a dostal ŽK/

FC Augsburg – SC Paderborn 0:0

Fortuna Düsseldorf – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (0:0)

Góly: 63. Hennings, 68. Karaman - 53. McKennie

TSG 1899 Hoffenheim – 1. FC Kolín 3:1 (1:0)

Góly: 11. a 46. Baumgartner, 48. Zuber - 60. Kainz, ČK: 50. Hubner - 26. Bornauw

1. FC Union Berlín – 1. FSV Mainz 1:1 (1:1)

Góly: 33. Ingvartsen - 13. Baku, ČK: 42. Andrich (Union)