< sekcia Šport

Hoeness je po návrate z basy vysmiaty: Opäť bude prezidentom Bayernu

Uli Hoeness Foto: TASR/AP

Jeho návrat do funkcie, ako aj do pozície predsedu dozornej rady, by mal byť pri piatkovej voľbe na každoročnom klubovom zasadnutí iba formalitou.

Berlín 22. novembra (TASR) - Uli Hoeness sa opätovne stane prezidentom nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov. Jeho návrat do funkcie, ako aj do pozície predsedu dozornej rady, by mal byť pri piatkovej voľbe na každoročnom klubovom zasadnutí iba formalitou. Informovala o tom agentúra DPA.

Šesťdesiatštyriročný Hoeness po prepustení z väzenia nepomyslel na ukončenie funkcionárskej kariéry. Za mrežami si odsedel takmer polovicu z 3,5-ročného trestu za daňové úniky. Mníchovský súd ho v marci 2014 usvedčil zo škôd odhadnutých na 28,5 milióna eur. "Spravil som chybu, za ktorú som niesol dôsledky a zaplatil som finančné straty," priznal Hoeness. Prepustili ho 29. februára, už predtým smel cez deň opúšťať väznicu, čo mu umožnilo pracovať v Bayerne ako asistent v štruktúrach juniorských tímov.

V mníchovskom klube si ho pamätajú ako muža, ktorý najväčšmi prispel k usadeniu Bayernu na špici európskeho futbalu. "Uli vždy myslel iba na návrat. Pre Bayern dýcha, je jeho život, jeho dieťa," povedal bývalý tréner Bavorov Jupp Heynckes.