Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka

Janov s Kuckom remizoval na Interi, Neapol udrel až v závere

Hráč Neapola Edinson Cavani (v strede) oslavuje so slovenským spoluhráčom Marekom Hamšíkom (vľavo) gól do bránky Sieny vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A v Siene 22. decembra 2012 Foto: TASR/AP

Neapol sa dlho trápil na ihrisku poslednej Sieny, očakávané víťazstvo zariadil až štyri minúty pred koncom Christian Maggio po asistencii Mareka Hamšíka.

Miláno 22. decembra (TASR) - Druhý tím tabuľky talianskej futbalovej ligy Inter Miláno iba remizoval v sobotňajšom zápase 18. kola na domácej pôde s predposledným FC Janov 1:1.

Aspoň bod pre domácich zachránil päť minút pred koncom presnou hlavičkou Esteban Cambiasso. V drese hostí odohral celý duel slovenský stredopoliar Juraj Kucka. Milánčanov vystriedalo na druhej priečke Lazio Rím vďaka víťazstvu vonku nad Sampdoriou 1:0.

Neapol sa dlho trápil na ihrisku poslednej Sieny, očakávané víťazstvo zariadil až štyri minúty pred koncom Christian Maggio po asistencii Mareka Hamšíka. Výhru poistil v závere Edinson Cavani z pokutového kopu. Slovenský reprezentant absolvoval kompletnú minutáž zápasu.

V sobotu sa hetrikom blysol Stevan Jovetič, ktorý tak zabezpečil triumf Fiorentiny v Palerme 3:0.