< sekcia Šport

Juventus s rekordným ôsmym titulom za sebou

Blaise Matuidi z Juventusu Turín v zápase 33. kola talianskej Serie A Juventus Turín - AC Fiorentina 20. apríla 2019 v Turíne. Foto: TASR/AP

Dôvod na radosť mal aj Cristiano Ronaldo. Portugalčan síce nezíska ďalší titul v Lige majstrov, ale stal sa prvým futbalistom, ktorý triumfoval v anglickej, španielskej a talianskej lige.

Turín 21. apríl (TASR) - Juventus Turín je prvý tím z piatich najlepších európskych futbalových súťaží, ktorý získal osem ligových titulov za sebou. Tohtoročné "scudetto" oslávil už päť zápasov pred koncom Serie A. Zabezpečil si ho sobotňajším víťazstvom v 33. kole nad ACF Fiorentina 2:1.

Majstrovské oslavy "Bianconeri" mohli vypuknúť už pred týždňom. Na štadióne Spal 2013 Ferrara im stačilo získať bod, no domácim prekvapujúco podľahli 1:2. V nasledujúcom stretnutí proti "fialkám", v drese ktorých odohral celý zápas slovenský reprezentant Dávid Hancko, už uhrali potrebný výsledok. Druhý SSC Neapol má síce zápas k dobru, za Juventusom však zaostáva nedostihnuteľných dvadsať bodov.

"Som veľmi rád, pretože je to obrovský úspech. Zisk ôsmeho titulu päť kôl pred koncom súťaže ukazuje na veľký význam tohto triumfu. V predchádzajúcich rokoch sme mali výkyvy formy, no v tejto sezóne sme vzhľadom na náročný rozpis zápasov museli poriadne 'šliapnuť na plyn'. Rozhodujúce boli duely v Bologni a Neapole, kde sme uspeli po predchádzajúcej prehre v Lige majstrov v Madride s Atleticom," povedal pre klubovú stránku tréner Massimiliano Allegri.

Dôvod na radosť mal aj hviezdny Cristiano Ronaldo. Tridsaťštyriročný Portugalčan síce nezíska ďalší titul v Lige majstrov, ale stal sa prvým futbalistom v histórii, ktorý triumfoval v anglickej, španielskej a talianskej lige.

"Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo. Veľa to pre mňa znamená a 'scudetto' je pre náš tím veľký úspech. Bol to fantastický rok, vyhrali sme aj domáci Superpohár. O úspech v Lige majstrov sa pokúsime v budúcej sezóne. V klube zostanem na 1000 %," uviedol päťnásobný držiteľ Zlatej lopty.

"Juventus je pre mňa ako rodina. Ligu sme ovládli našim štýlom a vyrovnanými výkonmi. Musíme byť na seba hrdí, pokračovať v práci, mať najvyššie ambície a neustále sa zlepšovať. V júli začneme ešte s väčšou túžbou po víťazstvách," vyhlásil stopér Giorgio Chiellini, ktorý je súčasťou tímu od roku 2005.

Taliansky šampión prekonal ziskom ôsmeho ligového titulu doterajší rekord francúzskeho Olympique Lyon, ktorý triumfoval v Ligue 1 sedemkrát v rokoch 2002 - 2008. Hráči "starej dámy" ovládli Serie A celkovo 35-krát. Tituly z rokov 2005 a 2006 im odobrali pre korupčný škandál.