Barcelona zdolala Juventus na Medzinárodnom pohári majstrov v USA

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Katalánci zvíťazili 2:1 vďaka dvom gólom Neymara.

East Rutherford/Orlando 23. júla (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain neuspeli vo svojom druhom vystúpení na Medzinárodnom pohári majstrov v USA, v noci na nedeľu podľahli v Orlande Tottenhamu Hotspur 2:4. Francúzsky vicemajster hral celý druhý polčas iba s desiatimi hráčmi. Krátko po prestávke za stavu 2:2 dostal červenú kartu brankár PSG Kevin Trapp, ktorý zahral rukou mimo šestnástky, a účastník anglickej Premier League "presilovku" využil, keď v závere strhol víťazstvo na svoju stranu gólmi Tobyho Alderweirelda a Harryho Kanea z pokutového kopu.

Úspešný vstup do predsezónneho prípravného podujatia má za sebou FC Barcelona, Katalánci zvíťazili nad Juventusom Turín 2:1 vďaka dvom gólom Neymara. Na Medzinárodnom pohári majstrov hrajú aj AS Rím, Real Madrid, Manchester United a Manchester City.

Medzinárodný pohár majstrov v USA:

Juventus Turín - FC Barcelona 1:2 (0:2)
Góly: 63. Chiellini - 15. a 26. Neymar

Paríž St. Germain - Tottenham Hotspur 2:4 (2:2)
Góly: 6. Cavani, 36. Pastore - 11. Eriksen, 18. Dier, 82. Alderweireld, 88. Kane (z 11 m), ČK: 46. Trapp (PSG)