Quantcast
< sekcia Šport

Kimmich predĺžil zmluvu s Bayernom do roku 2025

Futbalista Paríža St. Germain Angel Di Maria (vpravo) a hráč Bayernu Joshua Kimmich bojujú o loptu počas odvetného štvrťfinálového zápasu Ligy majstrov Paríž St. Germain - Bayern Mníchov v paríži v utorok 13. apríla 2021. Foto: TASR/AP

Vedenie Bayernu počíta s Kimmichom ako s jedným z lídrov aj v budúcnosti, zvlášť, keď súčasné opory Manuel Neuer, Thomas Müller či Robert Lewandowski majú po tridsiatke.

Mníchov 23. augusta (TASR) - Nemecký futbalista Joshua Kimmich predlžil zmluvu s Bayernom Mníchov do júna 2025. Dvadsaťšesťročný stredopoliar prišiel do klubu v roku 2015 z Lipska a vypracoval sa na jedného z kľúčových hráčov Bavorov.

Dosiaľ má na konte 262 zápasov a 30 gólov. Šesťkrát získal ligový titul a v sezóne 2019/2020 triumfoval v Lige majstrov. "Hlavný dôvod predĺženia zmluvy bol, že mi umožní naďalej si užívať pôsobenie v Bayerne. Môžem tu dosiahnuť všetko a mnohí spoluhráči sa stali aj mojimi skutočnými priateľmi. To je aj dôvod toho, prečo hrám futbal, v prvom rade by to mala byť zábava," povedal Kimmich pre klubový web.

Vedenie Bayernu počíta s Kimmichom ako s jedným z lídrov aj v budúcnosti, zvlášť, keď súčasné opory Manuel Neuer, Thomas Müller či Robert Lewandowski majú po tridsiatke. "Sme šťastní, že naša budúcnosť je spojená s Joshuom Kimmichom. Vypracoval sa na špičkového futbalistu a pre nás je dôležité, aby sme si podobných hráčov udržali," vyhlásil prezident Bayernu Herbert Hainer.