< sekcia Šport

Klopp dodrží dohodu s odchádzajúcim Lallanom a v sezóne ho už nenasadí

Jurgen Klopp, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Lallana pôsobí na Anfielde od roku 2014, odohral za Liverpool celkovo 178 zápasov a strelil 22 gólov.

Liverpool 8. júla (TASR) - Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp bude rešpektovať dohodu s Adamom Lallanom a v tejto sezóne ho už nenasadí. Tridsaťdvaročný stredopoliar podpísal s klubom krátkodobú zmluvu, ale po tomto ročníku odíde za novými výzvami.

Klopp sa s hráčom dohodol, že nebude riskovať jeho prípadné zranenie, predtým, ako otvorí novú kapitolu svojej kariéry. "Je jasné, že Adam v lete odíde. Je zdravý a trénuje s nami, ale jeho budúcnosť patrí jemu. Ak by sme ho potrebovali, je k dispozícii, ale máme dohodu a dodržím ju," uviedol Klopp pre portál denníka Independent.

Lallana pôsobí na Anfielde od roku 2014, odohral za Liverpool celkovo 178 zápasov a strelil 22 gólov. V tejto sezóne nastúpil na 15 duelov Premier League a pomohol "The Reds" k ligovému titulu. "Už teraz mi chýba. Patrí k lídrom tímu, na tréningu odvádza vždy sto percent, je neskutočný profesionál, možno najväčší, akého som počas kariéry stretol. Myslím si, že už teraz je v Liverpoole legenda a nevidím dôvod, aby sa ňou nestal aj v ďalšom pôsobisku," pochválil Lallanu nemecký tréner.