Lechia Gdaňsk sa prebojovala do finále Poľského pohára

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Slovák Jaroslav Mihalík hral za hostí do 80. minúty, jeho spoluhráč – brankár Dušan Kuciak sledoval zápas z lavičky náhradníkov.

Varšava 9. júla (TASR) – Futbalisti Lechie Gdaňsk postúpili do finále Poľského pohára. V stredajšom semifinálovom súboji zvíťazili na ihrisku Lechu Poznaň 4:3 v jedenástkovom rozstrele po tom, čo sa zápas v riadnom hracom čase a predĺžení skončil nerozhodne 1:1.

Slovák Jaroslav Mihalík hral za hostí do 80. minúty, jeho spoluhráč – brankár Dušan Kuciak sledoval zápas z lavičky náhradníkov. Za domácich odohral celý zápas obranca Ľubomír Šatka, v záverečnom rozstrele svoj pokus v tretej sérii premenil. Lechia sa vo finále (24. júla) stretne s Cracoviou Krakov.

Poľský pohár - semifinále /na jeden zápas/:

Lech Poznaň - Lechia Gdaňsk 1:1 pp, 3:4 na strely z 11 m
Ľ. Šatka odohral celý zápas, v jedenástkovom rozstrele premenil svoj pokus – J. Mihalík hral do 80. min