Futbal: Litva s prvými bodmi, premiérový triumf má aj Bosna

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Prvú výhru i body do tabuľky C-skupiny vybojovala Litva, ktorá pred svojimi fanúšikmi zdolala Bulharsko 3:1.

Bratislava 10. októbra (TASR) - Futbalisti Bosny a Hercegoviny zvíťazili v sobotňajšom zápase D-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Kazachstane 2:0. O ich triumfe rozhodol dvoma gólmi útočník Smail Prevljak. Bosna si pripísala prvý triumf v skupine a na konte má šesť bodov a figuruje na treťom mieste. Druhá je Ukrajina, ktorá zvíťazila vo Fínsku 2:1. Na konte má osem bodov, no o zápas viac ako Bosna.

Prvú výhru i body do tabuľky C-skupiny vybojovala Litva, ktorá pred svojimi fanúšikmi zdolala Bulharsko 3:1. Na úvodný zásah Justasa Lasickasa odpovedal v 64. minúte Kiril Despodov, no o triumfe domácich rozhodol v rozmedzí 82. a 84. minúty Fedor Černych. Litva zvíťazila po piatich prehrách, no s tromi bodmi je stále posledná, Bulharsko má o dva viac a je predposledné.

V A-skupine vyhrali predposlední Íri na ihrisku posledného Azerbajdžanu 3:0 a zaznamenali prvý triumf. Dva góly strelil Callum Robinson, tretí pridal Chiedozie Ogbene. V "béčku" si favorizovaní Švédi poradili s Kosovom 3:0 a so štyrmi výhrami z piatich duelov sú druhí za Španielskom. To má o bod viac, no odohralo už šesť stretnutí. V priamom súboji o druhé miesto v F-skupine v Glasgowe zvíťazili Škóti nad Izraelom 3:2, o ich triumfe rozhodol stredopoliar Manchestru United Scott McTominay gólom zo štvrtej minúty nadstaveného času. Domáci majú na konte 14 bodov, Izrael o štyri menej. Na čele je bez straty bodu Dánsko, ktoré v sobotu hravo zdolalo Moldavsko 4:0 a už nemôže skončiť horšie ako na 2. mieste tabuľky. Dáni majú na konte 21 bodov a impozantné skóre 26:0.

I-skupine kraľujú podľa očakávania Angličania, v sobotu zvíťazili v Andorre poľahky 5:0. Na čele tabuľky majú 19 bodov, o štyri viac ako druhé Albánsko, ktoré vyhralo v Budapešti nad štvrtým Maďarskom tesne 1:0. Tretie Poľsko rozdrvilo San Maríno 5:0 a má o bod menej ako Albánci.