LIGA MAJSTROV: Ajax podľahol Chelsea

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Chelsea sa v tabuľke dotiahla na Ajax, oba tímy majú na konte šesť bodov.

Bratislava 23. októbra (TASR) – Futbalisti Ajaxu Amsterdam prehrali v stredajšom zápase H-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 s londýnskou Chelsea 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 86. minúte strelou pod brvno striedajúci Belgičan Michy Batshuayi. Ajax mohol od 34. minúty vyhrávať, keď Quincy Promes dopravil loptu do siete, VAR však rozhodol, že Holanďan stál v ofsajde.

Chelsea sa v tabuľke dotiahla na Ajax, oba tímy majú na konte šesť bodov. Zenit Petrohrad v základnej jedenástke bez slovenského reprezentanta Róberta Maka prehral v dueli G-skupiny na pôde bundesligového RB Lipsko 1:2. Ruský tím viedol od 25. minúty po góle ukrajinského stopéra Jaroslava Rakického, no domáci na začiatku druhého polčasu otočili skóre po presných zásahoch Konrada Laimeho a Marcela Sabirzera. Mak nastúpil v 83. minúte.