Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Hráč Barcelony Lionel Messi (vpravo) a hráč Slavie Peter Olayinka v súboji o loptu v zápase skupiny F futbalovej Ligy majstrov Slavia Praha - FC Barcelona v Prahe 23. októbra 2019. Foto: TASR/AP

Barcelona sa v zaplnenom pražskom Edene ujala vedenia už v 3. minúte. Po chybe v rozohrávke zošívaných našiel Arthur v šestnástke Lionela Messimu, ktorý strelou z prvej prekonal Ondřeja Kolářa.

Bratislava 23. októbra (TASR) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v dnešnom zápase F-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 na pôde Slavie Praha 2:1 a so ziskom siedmich bodov sú na čele tabuľky. Inter Miláno, za ktorý odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar zdolal v druhom zápase skupiny Borussiu Dortmund 2:0 gólmi Lautara Martineza a Antonia Candrevu.

Barcelona sa v zaplnenom pražskom Edene ujala vedenia už v 3. minúte. Po chybe v rozohrávke "zošívaných" našiel Arthur v šestnástke Lionela Messimu, ktorý strelou z prvej prekonal Ondřeja Kolářa. Domáci sa rýchlo otriasli, postupne získali prevahu v strede poľa a v druhej polovici prvého polčasu Kataláncom poriadne podkurovali.

V 21. minúte mohol vyrovnať Jaroslav Zelený, no jeho strelu Marc-Andre ter Stegen nohami bravúrne vyrazil. V úvode druhého polčasu Slavia pokračovala v aktívnej hre a dočkala sa zaslúženého vyrovnania. Lukáš Masopust posunul loptu do stredu na Jana Bořila, ktorý strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal ter-Stegena.

O sedem minút neskôr však Barcelona opäť viedla, keď po štandardke si Peter Olayinka nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete. Barcelona už tesný náskok udržala.

Obhajca trofeje FC Liverpool zvíťazil v E-skupine na pôde belgického Genku 4:1. Slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský v drese domácich do hry nezasiahol a zápas presedel na lavičke náhradníkov.

"The Reds" s uzdraveným egyptským kanonierom Mohamedom Salahom udreli už v 2. minúte zásluhou Alexa Oxladea-Chamberlaina. Ten istý hráč po zmene strán utešenou strelou zvýšil na 2:0, ďalšie góly pridali Sadio Mane a Salah.

SSC Neapol triumfoval na pôde Salzburgu 3:2. O úvodné dva góly hostí sa postaral Dries Mertens. Belgičan prekonal legendárneho Argentínčana Diega Maradonu, za Neapol skóroval 116-krát. Už iba päť presných zásahov ho delí od vyrovnaniu klubového rekordu, ktorý drží slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

Futbalisti Ajaxu Amsterdam prehrali na domácej pôde s londýnskou Chelsea 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 86. minúte strelou pod brvno striedajúci Belgičan Michy Batshuayi. Ajax mohol od 34. minúty vyhrávať, keď Quincy Promes dopravil loptu do siete, VAR však rozhodol, že Holanďan stál v ofsajde. Chelsea sa v tabuľke H-skupiny dotiahla na Ajax, oba tímy majú na konte šesť bodov.

Zenit Petrohrad v základnej jedenástke bez slovenského reprezentanta Róberta Maka prehral v dueli G-skupiny na pôde bundesligového RB Lipsko 1:2. Ruský tím viedol od 25. minúty po góle ukrajinského stopéra Jaroslava Rakického, no domáci na začiatku druhého polčasu otočili skóre po presných zásahoch Konrada Laimeho a Marcela Sabirzera.

Mak nastúpil v 83. minúte. Rovnaký výsledok ako v Lipsku sa zrodil aj v druhom dueli skupiny medzi Benficou Lisabon a Olympique Lyon, ktorý viedol ako hlavný slovenský rozhodca Ivan Kružliak.