< sekcia Šport

Španielska polícia prepustila fanúšikov Legie, nesmú opustiť krajinu

Fanúšikovia poľskej Legie Varšava pred zápasom v Španielsku. Foto: TASR AP

Naďalej totiž prebieha vyšetrovanie incidentov pred duelom Ligy majstrov 2016/17 medzi Realom Madrid a Legiou.

Madrid 20. októbra (TASR) - Deväť fanúšikov poľského futbalového klubu Legia Varšava prepustila španielska polícia na slobodu, ale nesmú opustiť krajinu. Naďalej totiž prebieha vyšetrovanie incidentov pred duelom Ligy majstrov 2016/2017 medzi Realom Madrid a Legiou.

Dvaja poľskí priaznivci sú podozriví z lúpežného prepadnutia s použitím násilia, sedem ďalších sa v utorok večer zapojilo do konfrontácie s políciou pred štadiónom Santiaga Bernabeua v Madride. Viacero policajtov pri tom utrpelo ľahké zranenia.

Priaznivcov Legie bolo podľa správ médií v španielskej metropole takmer 4000, výtržnosti vyvolávali najmä chuligáni zo známej skupiny Teddy Boys ‘95.

Odvetný súboj F-skupiny LM Legia - Real je na programe 2. novembra. Domáci ho odohrajú za zatvorenými bránami bez fanúšikov. Poľský šampión týmto spôsobom pyká za neprístojnosti výtržníkov, ktorí sa 14. septembra počas zápasu s Borussiou Dortmund (0:6) bili s členmi usporiadateľskej služby, hádzali pyrotechniku na trávnik a vykrikovali antisemitské heslá.