< sekcia Šport

UEFA: Finále Ligy majstrov nemusí byť v Istanbule

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Dennik New York Times napísal, že ak by sa tohtosezónne finále odohralo v náhradnom dejisku, Istanbul by mohol hostiť záverečný zápas v niektorom z budúcich ročníkov.

Nyon 29. mája (TASR) – Európska futbalová únia zvažuje pred dohratím tejto sezóny Ligy majstrov všetky možnosti vrátane presunutia finále z Istanbulu. Na Atatürkovom štadióne v tureckej metropole sa malo pôvodne bojovať o trofej už v sobotu 30. mája, ale ročník v marci prerušila pandémia koronavírusu.

UEFA dúfa, že sa jej LM podarí dohrať do konca augusta, podľa informácií agentúry AFP by novým termínom finále mohol byť 29. august. "Pracovná skupina, v ktorej figurujú zástupcovia klubov, národných líg a zväzov, skúma všetky možné podoby kalendára a formátu súťaže. Zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie, 17. júna by sa malo uskutočniť zasadnutie exekutívy," povedal hovorca UEFA pre AFP.

Dennik New York Times napísal, že ak by sa tohtosezónne finále odohralo v náhradnom dejisku, Istanbul by mohol hostiť záverečný zápas v niektorom z budúcich ročníkov. Zmena formátu prichádza do úvahy aj v Európskej lige, ktorej finále bolo pôvodne naplánované na stredu 27. mája v poľskom Gdansku.