Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Liga národov: Anglicko remizovalo s Talianskom

Harry Kane z Anglicka, v strede, je vyzvaný Federicom Dimarcom z Talianska počas futbalového zápasu Ligy národov medzi Anglickom a Talianskom na štadióne Molineux vo Wolverhamptone v Anglicku v sobotu 11. júna 2022. Foto: TASR/AP

Angličania sa o revanš proti Talianom pokúsili vo Wolverhamptone, kde si svoju najväčšiu príležitosť vypracovali hneď v úvodnej desaťminútovke.

Bratislava 12. júna (TASR) - Futbalisti domáceho Anglicka a Talianska remizovali v sobotnom šlágri Ligy národov 0:0. Vicemajstri Európy čakajú aj po repríze finále ME na prvé víťazstvo v súťaži, úradujúci európski šampióni sú s piatimi bodmi na čele 3. skupiny A-divízie. V ďalšom zápase Maďarsko remizovalo s Nemeckom 1:1 a po Anglicku obralo o body ďalšieho favorita.

Angličania sa o revanš proti Talianom pokúsili vo Wolverhamptone, kde si svoju najväčšiu príležitosť vypracovali hneď v úvodnej desaťminútovke. Po rýchlom prechode do útoku dostal Mason Mount prihrávku od Raheema Sterlinga a zo stredu šestnástky opečiatkoval brvno za hosťujúcim Gianluigim Donnarummom. V prvom polčase sa vyznamenal domáci brankár Aaron Ramsdale, ktorý v 25. minúte bravúrnym zákrokom vyrazil strelu z prvej Sandra Tonaliho. Tesne pred prestávkou vyškriabal aj tečované zakončenie Mattea Pessinu. Po zmene strán sa zblízka nepresadil Sterling a domáci majú na konte len dva body, s ktorými sú na poslednom mieste tabuľky. Taliani vedú o bod pred Maďarmi a Nemci čakajú rovnako ako Angličania na premiérový triumf, získali tri body za tri remízy.

Maďari si už v tejto edícii LN pripísali na domácom štadióne skalp Anglicka (1:0) a v Budapešti mali proti ďalšiemu favoritovi raketový vstup do zápasu. V 6. minúte otvoril skóre Zsolt Nagy, už o tri minúty neskôr však za Nemcov odpovedal Jonas Hofmann, ktorý skóroval aj v predchádzajúcom stretnutí s Anglickom (1:1).

Vo 4. skupine najvyššej divízie si Poliaci aj bez kanoniera Roberta Lewandowského vybudovali v Holandsku dvojgólové vedenie, ale v rozpätí 52. a 56. minúty oň prišli a v Rotterdame sa zrodil nerozhodný výsledok 2:2. V nadstavenom čase nepremenil jedenástku kapitán Memphis Depay a nezabezpečil domácim tretie víťazstvo v rovnakom počte vystúpení. Holandsko je napriek tomu na čele tabuľky s trojbodovým náskokom pred Poľskom a Belgickom, ktoré remizovalo na pôde posledného Walesu 1:1.

Ukrajina uspela aj v druhom vystúpení v tomto ročníku súťaže. V 1. skupine B-divízie zvíťazila v poľskom meste Lodž nad Arménskom 3:0 a figuruje na čele tabuľky o tri body pred ďalšími tímami. K trojbodovým mužstvám sa zaradilo aj Írsko vďaka domácemu víťazstvu nad Škótskom 3:0.