< sekcia Šport

Mascherana vítali v Estudiantes tisícky priaznivcov

Argentínsky futbalový obranca Javier Mascherano z FC Barcelona sa usmieva počas rozlúčky na štadióne Camp Nou v Barcelone 24. januára 2018. Mascherano opustí španielsky klub FC Barcelona už v zimnom prestupovom období. Katalánci to v utorok 23. januára potvrdili na oficiálnom webe. Tridsaťtriročný Mascherano obliekal dres FCB sedem a pol roka. Odchádza do čínskej Super League. Foto: TASR/AP

Odchovanca River Plate presvedčil prezident Estudiantes, takisto argentínsky futbalový internacionál Juan Sebastian Veron.

La Plata 8. decembra (TASR) – Argentínskeho futbalového internacionála Javiera Mascherana privítali v sobotu večer tisícky fanúšikov jeho nového klubu Estudiantes de la Plata. "Malý šéf" sa do Argentíny vracia po 14 rokoch v zahraničí, počas ktorých obliekal dresy Barcelony, Liverpoolu i West Hamu United.

"Je to špeciálny deň pre mňa, keďže sa po takom dlhom čase môžem vrátiť do krajiny, kde som ako futbalista vyrastal,“ cituje Mascherana portál sports.fr. Odchovanca River Plate presvedčil prezident Estudiantes, takisto argentínsky futbalový internacionál Juan Sebastian Veron. S tímom, ktorý v súčasnosti figuruje na 11.mieste najvyššej argentínskej súťaže, podpísal Mascherano zmluvu na 18 mesiacov, do platnosti vstúpi 1. januára 2020. Trénovať ho bude niekdajší kouč Albicelestes Gabriel Milito.

Oficiálne privítanie v novom klube sa malo pôvodne uskutočniť v utorok 10. decembra. Zmena nastala z bezpečnostných dôvodov, pôvodný dátum je totiž dňom, v ktorom svoj klub oslavujú priaznivci večného rivala Estudiantes – tímu Gimnasia.