Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

KVALIFIKÁCIA EURO 2020: Česi prekvapivo podľahli Kosovu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Kosovo nenašlo premožiteľa v pätnástom zápase za sebou, šnúru ťahá od 9. októbra 2017, keď na záver kvalifikácie MS 2018 podľahlo Islandu.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Anglickí futbaloví reprezentanti bodovali naplno aj v treťom vystúpení v kvalifikácii ME 2020. V londýnskom Wembley zdolali Bulharsko presvedčivo 4:0 a s deviatimi bodmi sú na čele tabuľky A-skupiny. Hetrikom sa blysol kapitán Albiónu Harry Kane.

Angličania sa ujali vedenia v 24. minúte po kikse bulharského brankára Plamena Ilieva. Jeho prihrávku na obrancu Slovana Bratislava Vasila Božikova vystihol Raheem Sterling, našiel pred bránkou Kanea a ten ju bez problémov dopravil do siete.

V 49. minúte zvýšil Kane na 2:0 z pokutového kopu nariadeného za faul na Marcusa Rashforda. O šesť minút neskôr sa po dravom prieniku Kanea do šestnástky presadil Sterling. V 73. minúte zavŕšil Kane hetrik z druhej penalty.

Českí futbalisti prekvapujúco prehrali na pôde Kosova 1:2. Hostia pritom viedli od 16. minúty gólom Patrika Schicka, ale už o štyri minúty neskôr vyrovnal Vedat Muriqi a v druhom polčase rozhodol o výsledku Mergim Vojvoda.

Kosovo nenašlo premožiteľa v pätnástom zápase za sebou, šnúru ťahá od 9. októbra 2017, keď na záver kvalifikácie MS 2018 podľahlo Islandu. Po štyroch vystúpeniach figuruje na druhom mieste o bod za Anglickom. Česko nazbieralo o dva body menej.

Ukrajinci zvíťazili v B-skupine na pôde Litvy 3:0 a sú suverénne na čele tabuľky so ziskom 13 bodov. Úlohu favorita potvrdil aj Island, v H-skupine si poradil s Moldavskom 3:0 a dostal sa na čelo tabuľky o tri body pred Turecko a Francúzsko. Oba tímy však mali večerné zápasy k dobru.