Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Šport

Futbal: Play off určí posledné trio postupujúcich na ME

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Žreb play off sa uskutoční vo štvrtok 23. novembra vo švajčiarskom Nyone. Stretnutia play off sú na programe 21.-26. marca 2024.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Futbalové reprezentácie Luxemburska, Islandu a Bosny a Hercegoviny zo "slovenskej" kvalifikačnej J-skupiny budú mať ešte šancu dostať sa na EURO 2024 cez play off Ligy národov. Na kontinentálny šampionát sa z "jéčka" priamo kvalifikovali suverénni Portugalci a v tabuľke druhí Slováci. Zo súbojov play off vzídu v marci zostávajúci traja účastníci ME.

Istotu účasti v play off štyroch vetiev majú víťazi skupín v Lige národov. Ak sa už na záverečný turnaj do Nemecka kvalifikovali, nahradí ich ďalší najlepšie umiestnený tím vo svojej divízii. Spomedzi tímov A-vetvy na základe priebežnej matematiky postúpia do play off Poliaci a jeden z dvojice Chorvátsko alebo Wales. Práve utorkové zápasy týchto dvoch tímov v kvalifikačnej D-skupine rozhodnú o finálnom zložení vetiev. Istotu účasti v play off už má aj jediný zástupca D-divízie Estónsko. Doplní ich ešte jeden z trojice Fínsko, Ukrajina alebo Island.

V B-vetve play off sa predstavia s určitosťou Izrael a Bosna a Hercegovina. Doplnia ich na základe žrebu dvaja z trojice Fínsko, Ukrajina alebo Island. Známe je už konečné zloženie C-vetvy. Gruzínsko sa v semifinálovom stretnutí stretne s Luxemburskom a víťaz nastúpi proti lepšiemu z dvojice Grécko alebo Kazachstan.

Keď získa v utorok večer posledné priame postupové miesto z kvalifikácie Chorvátsko, v semifinále by sa stretli v A-divízii Poliaci s Estónskom a Wales by čakal súboj s jedným z trojice Fínsko, Ukrajina alebo Island. V "béčku" by sa Izrael mohol stretnúť buď s Ukrajinou, alebo Islandom. Bosna by čelila jednému z dvojice Fínsko, resp. Ukrajina.

Ak by si automatický postup vybojoval Wales, v "áčku" by sa Chorváti stretli s Estónskom a Poľsku by pripadol jeden z trojice Fínsko, Ukrajina, Island.

Žreb play off sa uskutoční vo štvrtok 23. novembra vo švajčiarskom Nyone. Stretnutia play off sú na programe 21.-26. marca 2024.účastníci play off:A-divízia
: Poľsko, Estónsko, jeden z Chorvátsko/Wales a jeden z trojice Fínsko/Ukrajina/Island

B-divízia: Izrael, Bosna a Hercegovina a dvaja z trojice Fínsko/Ukrajina/Island

C-divízia: Gruzínsko, Grécko, Kazachstan, Luxemburskosemifinálové dvojice play off v prípade automatického postupu Chorvátska:A-divízia: Poľsko - Estónsko, Wales - Fínsko/Ukrajina/Island

B-divízia: Izrael - Ukrajina/Island, Bosna a Hercegovina - Fínsko/Island

C-divízia: Gruzínsko - Luxembursko, Grécko - Kazachstansemifinálové dvojice play off v prípade automatického postupu Walesu:A-divízia: Chorvátsko - Estónsko, Poľsko - Fínsko/Ukrajina/Island

B-divízia: Izrael - Ukrajina/Island, Bosna a Hercegovina - Fínsko/Ukrajina

C-divízia: Gruzínsko - Luxembursko, Grécko - Kazachstannajbližšie termíny pred ME 2024:23. novembra: žreb play off

2. decembra: žreb skupín záverečného turnaja

21. marca: semifinále play off

26. marca: finále play off