< sekcia Šport

Čeferin chce vidieť na zápasoch EURO 2020 tribúny plné divákov

Aleksander Čeferin, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Európsky šampionát museli odložiť o rok pre pandémiu koronavírusu. Konať sa má v 12 mestách po celej Európe a zúčastniť sa na ňom má 24 tímov.

Lisabon 13. augusta (TASR) - Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin verí, že zápasy EURO 2020 sa budú konať pred divákmi. Na diskusiu o zmene formátu, či menoslovu hostiteľských miest podujatia, je podľa neho ešte čas.

Európsky šampionát museli odložiť o rok pre pandémiu koronavírusu. Konať sa má v 12 mestách po celej Európe a zúčastniť sa na ňom má 24 tímov. "To, čo sa v januári javilo ako nemožné, bolo zrazu v marci pravdou. V decembri bude možno opäť všetko inak. Máme čas. V tejto chvíli dúfame, že sa podujatie uskutoční v navrhovanom formáte a aj s divákmi," povedal Čeferin pre agentúru AFP v Lisabone, kde navštívil záverečný turnaj Ligy majstrov.

Ten sa odohráva pred prázdnymi tribúnami, no slovinský prezident UEFA si nevie predstaviť podobný formát aj v prípade ME: "Nechcem ani diskutovať o šampionáte s prázdnymi hľadiskami, či o limitovanom počte divákov. Chcem zostať optimistom a vysielať pozitívnu energiu. Verím, že sa všetko vyrieši do konca roka, či oveľa skôr."