< sekcia Šport

Pokračovanie Eriksena v Interi je pre ICD-defibrilátor ohrozené

Kapitán dánskej futbalovej reprezentácie Simon Kjaer dáva prvú pomoc svojmu spoluhráčovi Christianovi Eriksenovi, ktorý skolaboval počas zápasu základnej B-skupiny Dánsko - Fínsko na európskom šampionáte v Kodani v sobotu 12. júna 2021. Foto: TASR/AP

Do Interu prišiel v januári 2020 z Tottenhamu Hotspur.

Kodaň 18. júna (TASR) - Dánsky futbalista Christian Eriksen možno nebude môcť pokračovať v tíme talianskeho šampióna Inter Miláno. Po kolapse v dueli ME proti Fínsku mu budú musieť implantovať kardioverter–defibrilátor, s ktorým je v Taliansku zakázané športovať na profesionálnej úrovni.

Informáciu denníka Gazzetta dello Sport potvrdil aj šéf športových kardiológov v Taliansku Lucio Mos. "V Taliansku sú v tomto smere predpisy veľmi prísne. Preto sa mi zdá nemožné, že Eriksena opäť uvidíme v talianskej súťaži," uviedol v tejto súvislosti Mos v rozhovore pre Radio Punto Nuovo.

Dvadsaťdeväťročný Eriksen skolaboval v 43. minúte sobotňajšieho zápasu na EURO 2020 s Fínskom (0:1) a priamo na ihrisku ho museli oživovať. Lekári neskôr potvrdili, že mal zástavu srdca. Momentálne sa zotavuje v nemocnici v Kodani a zatiaľ sa k svojej možnej futbalovej budúcnosti nevyjadril. Informovala o tom agentúra DPA.

ICD-defibrilátor je špecializovaný elektronický prístroj určený na liečbu život ohrozujúcich arytmií. Podľa predstaviteľov Dánskej futbalovej únie (DBU) je takéto zariadenie "nevyhnutné po zástave srdca spôsobenej poruchami rytmu" a hráčovi ho odporúčajú viacerí zahraniční špecialisti. Eriksen s týmto riešením už údajne súhlasil. Do Interu prišiel v januári 2020 z Tottenhamu Hotspur.