< sekcia Šport

Mintálov šok z likvidácie MŠK: Neviem si predstaviť, že úplne skončí

Bývalý slovenský futbalový reprezentant a dočasný hlavný tréner 1. FC Norimberg Marek Mintál, ktorý absolvoval debut na lavičke A-mužstva, drží loptu pred začiatkom domáceho súboja 13. kola druhej nemeckej Bundesligy s lídrom Arminiou Bielefeld v Norimbergu 10. novembra 2019. Foto: TASR/DPA

Hráč s prezývkou "Fantóm" je odchovanec Žiliny, kde pôsobil do roku 2003.

Norimberg 1. apríla (TASR) - Bývalého slovenského futbalového reprezentanta a hráča MŠK Žilina Mareka Mintála prekvapila likvidácia jeho materského klubu. Podľa vlastných slov stále verí, že sa ho podarí zachrániť.

Informácia o likvidácii a výpovediach pre 17 hráčov ho zastihla v Nemecku, kde pôsobí pri juniorskom výbere Norimbergu. "Dozvedol som sa to v pondelok a šokovalo ma to," vyhlásil niekdajší najlepší strelec Bundesligy v drese Norimbergu. "Neviem si predstaviť, že to teraz úplne skončí. Prezident za uplynulých 25 rokov klub kompletne prestaval. Vytvoril prvotriednu infraštruktúru a investoval do neho veľa peňazí. Treba si počkať," reagoval Mintál v rozhovore pre Nürnberger Zeitung.

Hráč s prezývkou "Fantóm" je odchovanec Žiliny, kde pôsobil do roku 2003. Odtiaľ prestúpil do Norimbergu, kde sa stal hviezdou najvyššej nemeckej súťaže. Za bavorský klub v nasledujúcich ôsmich rokoch nastúpil v 180 zápasoch a dal 66 gólov. Správu priniesla agentúra SID.