Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Brazília nedala šancu Uruguaju, Martinez spasil Argentínu

Snímka zo zápasu medzi Argentínou a Peru, 15. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Paraguaj po debakli 0:4 v Bolívii stráca na miestenku do Kataru štyri body.

Rio de Janeiro 15. októbra (TASR) – Futbalisti Brazílie a Argentíny pokračujú v juhoamerickej zóne kvalifikácie MS 2022 vo výborných výkonoch a stále nenašli premožiteľa. V noci na piatok si Brazília poradila v Manause s Uruguajom presvedčivo 4:1 a s 31 bodmi tróni na čele tabuľky, pričom miestenka na šampionáte by jej už nemala ujsť.

Neymar pred maximálnou možnou návštevou 12.500 divákov otvoril skóre a dal už svoj 70. reprezentačný gól. Za rekordom Pelého tak zaostáva už len o sedem. V prebiehajúcej kvalifikácii má v ôsmich vystúpeniach na konte sedem presných zásahov a sedem asistencií. "Fanúšikovia nás skvele povzbudzovali. Vyjadrovali nám podporu na štadióne či v hoteli. Vykúpili všetky možné lístky a boli pre nás oporou. Chcem, aby nás podporovali aj ďalej, dá nám to do zostávajúcich zápasov veľkú energiu," citovala agentúra AP Neymara, ktorý na ďalšie dva góly prihral spoluhráčom. Aj na zásah dvojgólového Raphinu, ktorý sa predviedol v skvelom svetle ako debutant v základnej zostave päťnásobných majstrov sveta. Predtým dvakrát nastúpil v národnom drese ako striedajúci hráč. Spoluprácu so slávnym futbalistom si nevedel vynachváliť. "Ani neviem povedať, aký som šťastný. Dnešok by mohol trvať večne. Vrátim sa do klubu a budem sa sústrediť na to, čo ma sem dostalo, teda odvádzať pre Leeds dobrú prácu. Chcem sa sem vrátiť. Hrať s Neymarom bolo ľahké. Som jeho obrovský fanúšik, je mi inšpiráciou ako hrá a kľučkuje. Videl som veľa jeho videí. Hrať s ním je splneným snom," povedal 24-ročný Raphinha.

Argentína zdolala Peru 1:0 vďaka presnej hlavičke Lautara Martineza zo 43. minúty. Za Brazíliou zaostáva o šesť bodov. Na šampionát postúpia priamo štyri tímy, piaty čaká baráž. Peru mohlo duel v Buenos Aires zdramatizovať, v 65. minúte však Yoshimar Yotun poslal loptu z jedenástky iba do brvna. Argentína natiahla šnúru bez prehry už na 25 zápasov.

Tretí je Ekvádor, ktorý uhral bezgólovú remízu na pôde Kolumbie. Hlboko v nadstavenom čase hostia tŕpli pri verdikte VAR, ktorý však napokon neuznal gól rukou Yerriho Minu.

Paraguaj po debakli 0:4 v Bolívii stráca na miestenku do Kataru štyri body. Za stavu 0:1 nepremenili hostia jedenástku a po prestávke inkasovali ďalšie tri góly. Bolívia sa bodovo dotiahla na svojho súpera, oba tímy majú na konte 12 bodov.

Futbal-MS-kval.: Brazília nedala šancu Uruguaju, Martinez spasil Argentínu