Nemci deviatym triumfom potvrdili postup na MS 2022

Kai Havertz, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Nemci v Jerevane nastúpili nie v najsilnejšom zložení, no už po polčase viedli 2:0.

Bratislava 14. novembra (TASR) - Futbalisti Nemecka potvrdili postup na MS 2022 v Katare v nedeľu triumfom 4:1 v Arménsku. V kvalifikačnej J-skupine získali deviaty triumf z desiatich duelov a suverénne ju vyhrali pred druhým Severným Macedónskom. To si vybojovalo postup do marcovej baráže po domácom triumfe nad Islandom 3:1. Tretiemu Rumunsku nestačila na druhé miesto v tabuľke výhra 2:0 na pôde Lichtenštajnska. Za Severnými Macedóncami zaostali o jeden bod.

Nemci v Jerevane nastúpili nie v najsilnejšom zložení, no už po polčase viedli 2:0 po góloch Kaia Havertza a Ilkaya Gündogana, ktorý v nadstavenom čase premenil penaltu. Na začiatku druhého polčasu dal Gündogan na 3:0. Hoci domáci z pokutového kopu znížili, po ďalšej chybe v obrane ich potrestal Jonas Hofmann.

Severní Macedónci zdolali Island aj vďaka dvom gólom Elifa Elmasa z Neapola a môžu sa tešiť na novembrový žreb play off. V Skopje v základnej zostave domácich nechýbali hráči zo slovenskej Fortuna ligy Tihomir Kostadinov (Ružomberok) a Milan Ristovski (Trnava).

Kvalifikácia MS 2022

J-skupina:

Skopje
Severné Macedónsko - Island 3:1 (1:0)
Góly: 65. a 87. Elmas, 7. Alioski - 54. Thorsteinsson, ČK: 79. Johannesson (Island) po 2. ŽK

Vaduz
Lichtenštajnsko - Rumunsko 0:2 (0:1)
Góly: 8. Man, 89. Bancu

Jerevan
Arménsko - Nemecko 1:4 (0:2)
Góly: 54. Mchitarjan (z 11 m) - 45.+4 a 50. Gündogan (prvý z 11 m), 15. Havertz, 64. Hofmann