< sekcia Šport

Ohlasy médií na triumf: Slováci rozobrali ústráchanú Litvu

Na snímke víťazná radosť futbalistov Slovenska po zápase F-skupiny kvalifikácie MS 2018 Slovensko – Litva (4:0) v Trnave 11. novembra 2016. Foto: TASR/Martin Baumann

Prinášame ohlasy médií na piatkový zápas F-skupiny kvalifikácie MS 2018, v ktorom slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v Trnave nad výberom Litvy 4:0:

Bratislava 12. novembra (TASR) - Ohlasy médií na piatkový zápas F-skupiny kvalifikácie MS 2018, v ktorom slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v Trnave nad výberom Litvy 4:0:lff.lt:
"Úspešný štart Litvy do kvalifikácie pribrzdila hladká prehra 0:4 na Slovensku. Litovský tím nevedel nájsť účinnú protizbraň na aktívnu hru domácich, ktorí sa dostali na koňa tromi gólmi v prvom polčase. Litva utrpela prvú prehru v tomto kvalifikačnom cykle."

futbolas.lt: "Vyhral lepší. Slováci rozobrali Litvu, ktorá podala ustráchaný výkon, výsledkom 4:0."

uefa.com: "Gólové hody Slovenska, Severného Írska a Dánska. Všetky tri tímy si v piatok schuti zastrieľali, Nemci nadelili San Marínu dokonca osem gólov."

idnes.cz: "Slováci uštedrili súperovi z Litvy prvú prehru v kvalifikácii. Ich víťazstvo sa zrodilo veľmi rýchlo, už po štvrťhodine viedli o dva góly. Krátko po hlavičke Nemca sa parádnou ranou z diaľky presadil Kucka. Ešte do polčasu zvýšil Škrtel prvým gólom za národný tím od roku 2008 a v závere pridal štvrtý presný zásah neapolský špílmacher Hamšík."

lequipe.fr: "Slováci proti Litve dominovali a zvíťazili 4:0. Mužstvo Jána Kozáka dosiahlo druhý triumf v rade a poskočilo na tretiu priečku v tabuľke F-skupiny. Slovenský kapitán Martin Škrtel strelil prvý gól za národný tím od 6. septembra 2008, teda presne po 2988 dňoch."