Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Šláger v Ríme sa skončil remízou, Anglicko blízko postupu

Švajčiarsky futbalista Silvan Widmer strieľa úvodný gól v kvalifikačnom zápase C-skupiny Taliansko - Švajčiarsko o postup na MS2022 v Ríme v piatok 12. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Hostia sa na Olympijskom štadióne v Ríme, ktorý bol zaplnený do 75 percent celkovej kapacity, ujali vedenia v 11. minúte.

Bratislava 13. novembra (TASR) - Futbalisti Talianska remizovali v piatkovom šlágri kvalifikácie MS 2022 so Švajčiarskom 1:1 a udržali si pozíciu lídra C-skupiny. Oba tímy majú na konte zhodný počet 15 bodov, Taliani vedú vďaka lepšiemu skóre, keď v doterajších siedmich vystúpeniach strelili o dva góly viac. Postupujúceho, resp. účastníka baráže určia výsledky záverečných zápasov.

Hostia sa na Olympijskom štadióne v Ríme, ktorý bol zaplnený do 75 percent celkovej kapacity, ujali vedenia v 11. minúte. Silvan Widmer sa oprel spoza šestnástky do lopty a tá skončila v sieti Gianluigiho Donnarummu. Domáci odpovedali ešte do prestávky, po dobre zahratej štandardke prekonal Giovanni Di Lorenzo hlavou Yanna Sommera. V 77. minúte sa mohol postarať o obrat Lorenzo Insigne, Sommer ale jeho pokus mieriaci k žrdi vystihol. V 90. minúte Ulisses Garcia fauloval v šestnástke Domenica Berardiho a Taliani mali veľkú príležitosť rozhodnúť o zisku všetkých troch bodov, no Jorginho z jedenástky prekopol bránku.

Prvenstvo v I-skupine a priamy postup na šampionát majú de facto vo vrecku Angličania, ktorí deklasovali reprezentáciu Albánska 5:0 aj vďaka hetriku Harryho Kanea. Tabuľku vedú pred ich posledným zápasom v San Maríne s trojbodovým náskokom pred Poľskom, ktoré nemalo problém v Andorre a outsidera zdolalo 4:1. Vďaka výhre si zabezpečilo minimálne druhú priečku v tabuľke a účasť v baráži. Andorra odohrala celý zápas bez vylúčeného Ricarda Fernandeza, ktorý zasiahol lakťom Kamila Glika a rozhodca mu už v 15. sekunde ukázal červenú kartu. Tretí duel "íčka" medzi Maďarskom a San Marínom (4:0) v budapeštianskej Aréne Ferenca Puskása viedol z pozície hlavného rozhodcu Slovák Filip Glova.

Škótska reprezentácia zvíťazila na pôde Moldavska 2:0. Zabezpečila si tým druhé miesto v tabuľke F-skupiny a účasť v baráži. Škóti majú na konte 20 bodov, o sedem menej ako už istí víťazi zoskupenia Dáni. Tí vyhrali aj deviaty zápas v tomto kvalifikačnom cykle, Faerské ostrovy zdolali 3:1. Prišli však o famóznu sériu bez inkasovaného gólu, v 89. minúte ju prerušil Klaemint Olsen.

Rakúsko - Izrael 4:2 (0:1)

Góly: 62. a 72. Schaub, 51. Arnautovič (z 11 m), 84. Sabitzer - 33. Bitton, 59. Peretz

I-skupina:

Maďarsko - San Maríno 4:0 (2:0)

Góly: 6. a 83. Szoboszlai, 22. Gazdag, 88. Vecsey. Rozhodoval: Filip Glova (SR)

Anglicko - Albánsko 5:0 (5:0)

Góly: 18., 33. a 45.+2 Kane, 9. Maguire, 28. Henderson

Andorra - Poľsko 1:4 (1:3)

Góly: 45. Vales - 5. a 73. Lewandowski, 11. Jožwiak, 45.+2 Milik. ČK: 1. Fernandez (Andorra)