USA otočilo duel s Kostarikou, Mexiko vyhral v Salvádore

Na snímke uprostred hore americký obranca Sergino Dest oslavuje svoj úvodný gól v zápase kvalifikácie MS 2022 zóny CONCACAF vo futbale USA - Kostarika v noci na 14. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Na finálový turnaj do Kataru postúpia priamo prví traja, štvrtý bude hrať v interkontinentálnej baráži.

Bratislava 14. októbra (TASR) – Futbalisti USA zvíťazili v kvalifikačnom zápase MS 2022 na domácej pôde nad Kostarikou 2:1. Sú na druhom mieste tabuľky s trojbodovu stratou na vedúce Mexiko, ktoré zvíťazilo v Salvádore 2:0.

Američania v Columbuse inkasovali už v prvej minúte, ale dokázali zápas otočiť vďaka gólom krídelníka FC Barcelona Sergina Desta a Timothyho Weaha z OSC Lille. Dvadsaťjedenročný syn legendárneho libérijského útočníka George Weaha v 66. minúte vystrelil na bránu brankára hostí Leonela Moreiru, lopta sa od tyče odrazila do siete od brankára, ktorému tak zapísali vlastný gól. USA dobre zareagovali na predchádzajúcu nečakanú prehru v Paname.

Na tretie miesto sa dostala Kanada, ktorá v Toronte zvíťazila nad Panamou 4:1. Na finálový turnaj do Kataru postúpia priamo prví traja, štvrtý bude hrať v interkontinentálnej baráži.