< sekcia Šport

Nováčik II. ligy FC Petržalka chce byť plnohodnotným účastníkom súťaže

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jozef Ďurník

Práve nováčik odštartuje druhú najvyššiu súťaž stretnutím v piatok 20. júla na štadióne Lokomotívy Košice.

Bratislava 17. júla (TASR) – Novým účastníkom II. futbalovej ligy v sezóne 2018/19 je aj FC Petržalka. Práve nováčik odštartuje druhú najvyššiu súťaž stretnutím v piatok 20. júla na štadióne Lokomotívy Košice.

"Pred rokom sme postúpili do tretej najvyššej súťaže. S reálnymi cieľmi sme vstúpili aj do druhej ligy, ktorú sa nám podarilo vyhrať, máme za sebou krásny rok," konštatoval na tlačovej konferencii generálny manažér FC Petržalka Andrej Kalina a dodal: "Som hrdý na to, že sa nám podarilo dostať do reprezentácie nášho 16-ročného brankára Petra Sokola. Koncepcia práce s mládežou, ktorú nastavil tréner Vladimír Koník, začína prinášať ovocie. Podarilo sa nám zorganizovať futbalový kemp Atletico Madrid. Verím, že v II. lige nebudeme len do počtu, ale budeme plnohodnotným účastníkom tejto súťaže a budeme hrať pre fanúšikov dobrý futbal."

Mužstvo priviedol do druhej najvyššej slovenskej súťaže tréner Balázs Borbély. V príprave odohrali jeho zverenci šesť stretnutí so zaujímavými výsledkami: v Skalici 1:1, v Senici 3:0, s SC Znojmo 3:1, v Mosonmagyarvári 4:1, v Györi 3:2 a v generálke pred štartom II. ligy vo Schwechate s Karabachom Viedeň 1:1. "Príprava na novú sezónu bola krátka a trochu aj hektická. Mali sme veľmi málo času na jej celkové manažovanie, ale podarilo sa nám to nejako vyladiť. Výsledky kvalitných prípravných stretnutí by som nepreceňoval." V bývalom treťoligovom tíme už nepokračuje deväť hráčov, na druhej strane prišlo sedem nových hráčov. "V každom zápase sme nastúpili v inej zostave, káder ešte nemáme úplne uzavretý. Pracujeme na tom, aby sme ešte získali jedného hráča do ofenzívy a do defenzívy jedného univerzála," uviedol Borbély.

Program 1. kola II. ligy 2018/19:

piatok 20. júla, 17.30: Lokomotíva Košice - FC Petržalka
sobota 21. júla, 17.30: Prešov - Lipany (17.30), Skalica - Banská Bystrica, Komárno - Liptovský Mikuláš, Šamorín – Trebišov, Inter Bratislava - Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (v Stupave), 19.00: Poprad – Dubnica nad Váhom
nedeľa 22. júla, 17.30: Žilina B – Bardejov