Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Olympique Lille premárnil šancu ujať sa vedenia v lige

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Futbalisti Olympique Lyon zvíťazili vo večernom zápase nad AS Monaco 4:1 a posunuli sa na šieste miesto tabuľky.

Paríž 26. októbra (TASR) – Futbalisti Olympique Lille nevyužili príležitosť dostať sa na čelo francúzskej Ligue 1, keď v nedeľnom 8. kole iba remizovali na ihrisku Nice 1:1. Lille je s osemnástimi bodmi druhé o skóre za Parížom St. Germain.

Montpellier prehral doma s Reims 0:4. Triumf hostí zariadil hetrikom senegalský útočník Boulaye Dia. Domáci už v prvom polčase prišli o dvoch vylúčených hráčov.

Futbalisti Olympique Lyon zvíťazili vo večernom zápase nad AS Monaco 4:1 a posunuli sa na šieste miesto tabuľky. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď strelili všetky štyri góly. Na vedúci Paríž St. Germain strácajú päť bodov.

Ligue 1 – 8. kolo:

OGC Nice – OSC Lille 1:1 (0:0)

Góly: 50. Dolberg – 58. Yilmaz

Girondins Bordeaux – Olympique Nimes 2:0 (0:0)

Góly: 80. Briand (z 11 m), 82. Oudin

Stade Brest – Racing Štrasburg 0:3 (0:2)

Góly: 26. Diallo, 39. Lala, 66. Ajorque,

FC Metz – AS St. Etienne 2:0 (1:0)