Racing Štrasburg prehral s Troyes, Lille remizovalo so Stade de Reims

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Slovenský brankár Adam Jakubech v službách OSC presedel duel na lavičke náhradníkov. Lille figuruje v tabuľke na siedmej priečke so 14-bodovou stratou na vedúci Paríž St. Germain.

Paríž 2. januára (TASR) - Futbalisti Racingu Štrasburg prehrali v úvodnom pondelňajšom zápase 17. kola francúzskej Ligue 1 s Troyes 2:3. Domáci vyrovnali z 0:2 na 2:2, no v 78. minúte rozhodol o triumfe hostí Xavier Chavalerin. Štrasburg je v neúplnej tabuľke na predposlednom 19. mieste, Troyes sa posunul na 13. priečku.

V juhofrancúzskom derby zvíťazil Olympique Marseille na pôde Montpellieru 2:1 a v tabuľke je tretí o osem bodov za vedúcim Parížom St. Germain. Lille remizovalo so Stade de Reims 1:1. Domáci viedli gólom Kanaďana Jonathana Davida z 33. minúty. Deľbu bodov zariadil v 79. minúte švédsky stredopoliar Jens Cajuste. Slovenský brankár Adam Jakubech v službách OSC presedel duel na lavičke náhradníkov. Lille figuruje na siedmej priečke so 14-bodovou stratou na PSG.

Ligue 1 - 17. kolo:

OSC Lille - Stade de Reims 1:1 (1:0)

Góly: 33. David - 79. Cajuste

/A. Jakubech (Lille) bol na lavičke náhradníkov/

Racing Štrasburg - ESTAC Troyes 2:3 (1:2)

Góly: 41. Diallo, 54. Doukoure – 16. Ripart, 20. Rony Lopes, 78. Chavalerin

Montpellier HSC - Olympique Marseille 1:2 (0:0)

Góly: 90+1. Savanier (z 11 m ) - 47. Tavares, 61. Esteve (vlastný), ČK: 86. Tavares (Olympique) po druhej ŽK