Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Paríž St. Germain vyhral na pôde St. Etienne

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Domáci prekvapili lídra tabuľky v 23. minúte, keď loptu dorazil do siete Denis Bouanga.

Paríž 28. novembra (TASR) - V nedeľnom zápase 15. kola francúzskej futbalovej ligy zvíťazil Paríž St. Germain na ihrisku St. Etienne 3:1. Premiérový duel v drese PSG absolvoval španielsky stopér Sergio Ramos.

Domáci prekvapili lídra tabuľky v 23. minúte, keď loptu dorazil do siete Denis Bouanga. Tesne pred polčasovou prestávkou fauloval Timothée Kolodziejczak unikajúceho Kyliana Mbappého a za tento zákrok videl od rozhodcu červenú kartu. Ešte pred odchodom do kabín stihol Paríž vyrovnať po hlavičke kapitána Marquinhosa.

Jedenásť minút pred koncom sa hostia ujali vedenia. Prihrávka Argentínčana Lionela Messiho našla v pokutovom území jeho krajana Angela Di Mariu a ten ľavačkou prekonal brankára Etienna Greena. V prvej minúte nadstaveného času to bol opäť Brazílčan Marquinhos, ktorý hlavou stanovil konečný výsledok. Asistencie pri všetkých troch presných zásahoch si pripísal Messi. PSG vedie tabuľku so 14-bodovým náskokom pred Nice, St. Etienne zostáva na predposlednom mieste.

sumár

AS Saint Etienne – FC Paríž St. Germain 1:3 (1:1)

Góly: 23. Bouanga – 45.+2 a 90.+1 Marquinhos, 79. Di Maria, ČK: Kolodziejczak (St. Etienne)