Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Parma remizovala s Milánom, Kucka nebodoval

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V drese Parmy odohral celý zápas slovenský reprezentant Juraj Kucka, do štatistík sa však nezapísal.

Rím 20. apríla (TASR) - Futbalisti Parmy remizovali na vlastnom ihrisku v sobotnom stretnutí 33. kola najvyššej talianskej súťaže s AC Miláno 1:1. Bod pre domácich zabezpečil v 87. minúte Bruno Alves. V drese Parmy odohral celý zápas slovenský reprezentant Juraj Kucka, do štatistík sa však nezapísal.

Futbalistom Udinese sa podarilo získať dôležitý bod v boji o záchranu na domácej pôde proti Sassuolu (1:1). O deľbe bodov rozhodol v 80. minúte vlastným gólom Pol Lirola. Domácich delia od pásma zostupu štyri body. Lazio Rím prehralo doma s posledným Chievom 1:2, keď hralo už od 34. minúty bez vylúčeného stredopoliara Sergeja Milinkoviča-Saviča.

Inter Miláno remizoval vo večernom šlágri s AS Rím 1:1. Hostí poslal do vedenia v 14. minúte Stephan El Shaarawy, o deľbu bodov sa postaral po hodine hry Ivan Perišič. Za domácich odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

Serie A - 33. kolo:

Parma Calcio - AC Miláno 1:1 (0:0)

Góly: 87. Alves - 69. Castillejo

Juraj Kucka odohral za domácich celý zápas.

Bologna - Sampdoria 3:0 (0:0)

Góly: 54. Tonelli (vl.), 69. Pulgar, 83. Orsolini

Cagliari - Frosinone 1:0 (1:0)

Góly: 27. Joao Pedro (z 11 m), ČK: 79. Farago (Cagliari)

FC Empoli - Spal 2:4 (1:2)

Góly: 23. Caputo, 47. Traore – 38. a 61. Petagna (prvý z 11 m), 45. Floccari, 89. Antenucci

FC Janov - FC Turín 0:1 (0:0)

Góly: 58. Ansaldi

Lazio Rím - Chievo Verona 1:2 (0:0)

Góly: 67. F. Caicedo – 49. Vignato, 51. Hetemaj, ČK: 34. Milinkovič-Savič (Lazio)

Udinese Calcio - US Sassuolo 1:1 (0:1)

Góly: 80. Lirola (vl.) – 31. Sensi

Juventus Turín - Fiorentina 2:1 (1:1)

Góly: 37. Alex Sandro, 53. Pezzella (vl.) - 6. Milenkovič