Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Chelsea zdolala West Ham, Lampard s jubilejným 200. gólom

Frank Lampard Foto: TASR/AP

Londýn 17. marca (TASR) - Futbalisti AFC Sunderland si podelili body s Norwichom City po remíze 1:1 v úvodnom nedeľňajšom zápase 30. kola anglickej Premier League.

V ďalšom stretnutí sa FC Fulham tešil z víťazstva 1:0 na ihrisku Tottenhamu Hotspur. O tesnom triumfe hostí rozhodol v 52. minúte útočník Dimitar Berbatov.

Chelsea Londýn si v nedeľu poradila na Stamford Bridge s West Hamom United 2:0. Skóre otvoril v 19. minúte stredopoliar Frank Lampard, pre ktorého je to zároveň jubilejný 200. gól v drese "The Blues". Anglického reprezentanta delia od prekonania klubového rekordu Bobbyho Tamblinga (202 gólov) už iba dva presné zásahy.

Futbalisti Wiganu Athletic vydreli víťazstvo nad Newcastlom United až v závere zápasu. O výhre 2:1 pre domácich rozhodol v 90. minúte útočník Arouna Kone.