< sekcia Šport

Ribery a Robben nenastúpia za Bayern proti Norimbergu

Na snímke Franck Ribéry. Foto: TASR/AP

Do záverečných zápasov sezóny 2018/2019 by mohol zasiahnuť aj francúzsky stredopoliar Corentin Tolisso, ktorý si vážne poranil koleno ešte na začiatku aktuálneho ročníka.

Berlín 26. apríla (TASR) - Franck Ribery a Arjen Robben pravdepodobne nenastúpia za Bayern Mníchov v nedeľňajšom zápase 31. kola nemeckej futbalovej Bundesligy v Norimbergu. Robben chýba trénerovi Nikovi Kovačovi už od novembra, Ribery vynechal stredajší pohárový duel v Brémach. Obaja absentujú pre svalové zranenia.

"Franckov stav sa zlepšuje, ale stále to nie je na 100%," citovala Kovača agentúra AFP. Tridsaťpäťročný holandský krídelník trénoval so svojimi spoluhráčmi prvýkrát po takmer dvoch mesiacoch. "Je to prvý krok. Budem šťastný, keď budem s tímom a nastúpim na niekoľko minút. Veľa ľudí mi hovorí, že by ma radi videli späť na ihrisku," uviedol Robben.

Do záverečných zápasov sezóny 2018/2019 by mohol zasiahnuť aj francúzsky stredopoliar Corentin Tolisso, ktorý si vážne poranil koleno ešte na začiatku aktuálneho ročníka. "Už je v poriadku. V súbojoch však koleno ešte niekedy cíti a zľakne sa. Dúfam ale, že sa ihrisku na pár minút objaví," vyhlásil 47-ročný kormidelník Bavorov.