Futbalisti Slovenska do 21 rokov prehrali v príprave s Rakúskom 1:2

Na archívnej snímke tréner Jaroslav Kentoš. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Pre zverencov trénera Jaroslava Kentoša to bol úvodný prípravný duel počas júnového asociačného termínu.

Ritzing 6. júna (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v piatkovom prípravnom zápase v Ritzingu s domácim Rakúskom 1:2. Pre zverencov trénera Jaroslava Kentoša to bol úvodný prípravný duel počas júnového asociačného termínu.

Domáci futbalisti sa ujali vedenia v 27. minúte, keď sa presadil Romano Christian Schmid, v 66. minúte zvýšil ich náskok Junior Adamu. Slovákom sa podarilo znížiť až v poslednej minúte zásluhou Sebastiana Nebylu.

/zdroj: SFZ/

Rakúsko 21 – SLOVENSKO 21 2:1

(1:0)

Góly: 27. Schmid, 66. Junior – 90. Nebyla. Rozhodovali: Pajac – Durak, Mihalj (všetci Slovinsko), ŽK: 33. Greiml

Rakúsko: Lawal (46. Hedl) – Greiml (46. Prass), Nemeth (58. Klarer), Daniliuc (82. Jukic) – Junior (70. Wimmer), Schmid (82. Geyrhofer), Seiwald, Demir (59. Ballo) – Sulzbacher, Auer, Taferner (59. Demaku). Tréner: Werner Gregoritsch

SLOVENSKO: Krajčírik – Kováčik (60. Suľa), Pišoja (70. Kóša), Nemčík (Obert), Javorček (46. Vojtko) – Myslovič (46. Nebyla), Gono (46. Lichý), Šviderský (60. Bernát) – Slebodník (60. Kaprálik), Kadák (46. Trusa), Goljan (46. Galčík). Tréner: Jaroslav Kentoš

Povedali po zápase:

Tibor Goljan, asistent trénera SR: "Odohrali sme veľmi ťažký zápas proti kvalitnému súperovi. Najväčší problém sme mali s tempom, súper bol agresívny, dôrazný, vysoko nás napádal. Z toho pramenili naše chyby. Po našom zisku prišla okamžite strata, lebo Rakúšania nás k tomu donútili a tým pádom sme nerozvinuli žiadnu akciu. Boli sme stále pod tlakom, z tohto pohľadu si to musíme vyhodnotiť."