< sekcia Šport

Slovenská 18-ka prehrala v druhom prípravnom dueli v Čiernej Hore

Futbal Foto: TASR/AP

Slováci nenatiahli ďalej sériu výhier v medzištátnych dueloch, ktorá sa zastavila na čísle šesť.

Podgorica 29. novembra (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov prehrali vo štvrtok v druhom prípravnom stretnutí v Podgorici s domácimi čiernohorskými rovesníkmi 2:4. Nenadviazali tak na víťazstvo 2:0 z utorkového prvého vzájomného zápasu a nenatiahli ďalej sériu výhier v medzištátnych dueloch, ktorá sa zastavila na čísle šesť. Informovala o tom oficiálna webstránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Prípravný zápas - štvrtok /zdroj: SFZ/:Čierna Hora "18" - SLOVENSKO "18" 4:2 (1:0)

Góly: 40. Capko (vl.), 70. Markovič, 72. Dapčevič, 77. Mušovič - 48. Repa, 61. Olejník. Rozhodoval: Savovič (Č.Hora).

Zostava SR "18": Frühwald - Vlasák, Rédeky (65. Leitner), Capko, Kohút - Baláž (46. Buchel), Piliar, Biricz (74. Kaprálik) - Repa, Sabo (46. Olejník), Majkút (46. Javro). Tréner: Stanislav Macek.


Hlas po zápase:

Stanislav Macek, tréner SR "18": "V poslednom zápase roka sme sa chceli rozlúčiť dobrým výkonom i výsledkom. Súper hral v kompaktnom bloku, čo nám robilo veľké problémy, pretože sme nereagovali dostatočne rýchlo. Na konci polčasu sme z brejkovej situácie inkasovali, čo nás zaskočilo. Do druhého polčasu sme vstúpili výborne, vrátili sme sa k našej hre a otočili sme vývoj v náš prospech. V týchto chvíľach sme diktovali tempo zápasu a mali sme ďalšiu obrovskú príležitosť uzavrieť stretnutie. Žiaľ, zradila nás koncovka a vzápätí sme urobili vzadu obrovské individuálne chyby, za čo nás súper z brejkov kruto potrestal. Výsledok nezodpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku, ale taký je futbal. Verím, že táto prehra nás ešte viac zomkne a správne namotivuje do ďalších zápasov."