Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Trenčín zdolal Slovan 3:1 a obhájil triumf v Slovenskom pohári

Víťazmi Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 sa stali futbalisti AS Trenčín, ktorí vo finále zdolali ŠK Slovan Bratislava 3:1, v Trnave 29. apríla 2016. Na snímke víťazný tím AS Trenčín s trofejou. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trenčan Dávid Guba (vpravo) a trojica slovanistov Granwald Scott (vľavo), Vasileios Pliatsikas (druhý zľava dole) a Marko Milinkovič počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave. Foto: TASR/Radova Stoklasa

Dvoma gólmi sa o to pričinil van Kessel.

Trnava 29. apríla (TASR) - Trnava 29. apríla (TASR) - Víťazmi Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 sa stali futbalisti AS Trenčín, ktorí v piatkovom finále v Trnave zdolali ŠK Slovan Bratislava 3:1. "Belasí" síce viedli po góle Adama Zreľáka (53. min), lenže ich súper mal mohutný finiš a vďaka presnému zásahu Stefana Maierhofera (77. min) a dvom gólom Gina Van Kessela (87. a 90.+2 min) strhol víťazstvo na svoju stranu. Zverenci Martina Ševelu obhájili vlaňajší primát a nedovolili Slovanu pridať do klubovej vitríny už siedmu pohárovú trofej. Zároveň sa môži tešiť na odmenu 50.000 eur, zdolaní finalisti zarobili 20.000 eur.

Hráčov pri nástupe privítali oba fanúšikovské tábory nápaditým choreom a zaujímavé veci sa diali aj vzápätí na ihrisku. V 8. minúte po rýchlom prenesení hry putovala lopta z nohy Zreľáka na Kubíka, ale jeho zblokovaný pokus znamenal pre Slovan len roh. V 10. minúte Skovajsa stratil ľahkú loptu a opäť z toho bola príležitosť pre "belasých", tentoraz mieril tiesnený Kubík vedľa brány. V 14. minúte sa individuálne cez dvoch hráčov Trenčína presadil Milinkovič, jeho strela z hranice šestnástky však smerovala len do stredu brány. Slovan pôsobil v prvých ofenzívnych výpadoch nebezpečnejším dojmom ako jeho súper. V 26. minúte rozhodca Sedlák prerušil zápas, keďže zo sektora bratislavských fanúšikov dopadlo na ihrisko niekoľko delobuchov a svetlíc. Súboj pokračoval po zhruba päťminútovom prerušení, ktoré zabrzdilo aktivitu Slovana a pomohlo Trenčanom. Tí si v 32. minúte vypracovali najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre, Berova strela však trafila iba pravú žrď Muchovej brány. Na opačnej strane Zreľákov nepodarený pokus o lob skončil v rukaviciach Šemrinca a rušný prvý polčas ukončila Salátova nepresná hlavička.

Brankár Slovana Ján Mucha si zapcháva uši po tom, čo priestor pred jeho bránkou zahádzali fanúšikovia Slovana pyrotechnikou počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave.

V 53. minúte Slovan po učebnicovej akcii otvoril skóre. Kubík našiel uličkou rozbehnutého Zreľáka, ktorý sa "blafákom" vyhol Šemrincovi a nemal problém poslať loptu do odkrytej brány - 1:0. Trenčania pôsobili po inkasovanom góle zakríknutým dojmom, hráči Slovana boli v laufe. V 64. minúte mohli svoje vedenie poistiť, Vittek sa však ulakomil na strelu, hoci mohol prihrať do lepšej pozície Kubíkovi. Tréner AS sa snažil oživiť hru svojho tímu dvojitým striedaním, na ihrisko poslal obrovitého Maierhofera a ten sa mu za dôveru odvďačil vyrovnaním. Rakúšan si v 77. minúte v malom vápne zasekávačkou posunul loptu do palebnej pozície a predviedol nekompromisný "vešiak" pod brvno - 1:1. V 87. minúte putovala po rohu AS lopta až na zadnú žrď a pohotový Van Kessel ju prepasíroval cez Muchu do siete - 1:2. Slovanu zostal na odpoveď krátky čas, v závere vrhol všetky sily do útoku, ale Van Kessel v nadstavenom čase zatĺkol gólom do prázdnej brány tretí klinec do jeho rakvy - 1:3.

Trenčan Gino Van Kessel sa teší po góle počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave.
.

finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 (Trnava):

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3 (0:0)

Góly: 53. Zreľák - 77. Maierhofer, 87. a 90.+2 Van Kessel. Rozhodovali: Sedlák - Vorel, Chládek, ŽK: Pliatsikas (Slovan), 8547 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Scott (90.+1 Savičevič), De Kamps - Milinkovič (84. Crnkič), Kubík, Zreľák - Vittek

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu - Koolwijk (89. Lawrence) - Van Kessel, Bero, Rabiu, Kalu (66. Schet) - Guba (66. Maierhofer)

Hlasy trénerov (zdroj: Dajto TV)

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Som šťastný, že sme otočili proti kvalitnému súperovi skóre a máme ďalšiu trofej. Striedania našu hru oživili a ani po vyrovnaní sme nemysleli na remízu, ale chceli sme vyhrať. Hnal som hráčov dopredu a podarilo sa. Rozhodla tímovosť, išli sme na dno síl a aj šťastena sa k nám otočila tvárou. Veľké oslavy nebudú a ideme ďalej, pretože ešte potrebujeme splniť náš druhý cieľ a získať titul."

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana: "Je to pre nás obrovské sklamanie, pretože sme mali vo finále dlho navrch. Chýbal tomu druhý gól, ktorým by sme poistili náš náskok. Napriek tomu som na hráčov hrdý za to, čo predviedli. V lige sa ešte pokúsime zabojovať o titul, hoci to už nemáme vo svojich rukách."

Peter Kleščík, kapitán AS Trenčín: "Vedeli sme, v čom je Slovan silný, napriek tomu sme ho v prvom polčase pustili do brejkových situácií. Po našom zaváhaní sa aj ujal vedenia, ale vyrovnaním to z nás všetko opadlo. Strelili sme tri krásne góly a tešíme sa z víťazstva. Dúfam, že nás to povzbudí do ťažkého záveru sezóny. Oslavy nebudú žiadne, už v pondelok nás čaká ďalší ťažký zápas s Trnavou. Sezónu chceme zakončiť podobne ako vlani ziskom double, preto si nemôžeme dovoliť hýriť."

Marko Milinkovič, kapitán ŠK Slovan: "Viedli sme, mali sme všetko v našich rukách, ale nezvládli sme záver stretnutia. Neviem, či nám odišla koncentrácia, alebo v čom to bolo. Musíme dať hlavy hore a pokračovať ďalej. Prehra mňa osobne mrzí najmä kvôli fanúšikom, ktorí boli dnes naším dvanástym hráčom."

2016: ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3 (0:0) / Trnava
2015: AS TRENČÍN - FK Senica 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1), 3:2 v rozstrele z 11 m / Poprad
2014: Slovan Bratislava - MFK KOŠICE 1:2 (1:1) / Myjava
2013: MŠK Žilina - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:2 (0:1) / Ružomberok
2012: FK Senica - MŠK ŽILINA 2:3 pp (2:2, 1:1) / Bardejov
2011: ŠK SLOVAN BRATISLAVA - MŠK Žilina 3:3 (1:2, 2:2) po predĺžení, na pok. kopy 5:4 / Banská Bystrica
2010: FC Spartak Trnava - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:6 (0:3) / Michalovce
2009: MFK KOŠICE - FC Artmedia Petržalka 3:1 (1:0) / Senec
2008: FC ARTMEDIA PETRŽALKA - FC Spartak Trnava 1:0 (0:0) / Žilina
2007: FC Senec - FC VION ZLATÉ MORAVCE 0:4 (0:1) / Bratislava
2006: Spartak Trnava - MFK RUŽOMBEROK 0:0 po predĺžení, na pok. kopy 3:4 / Bratislava
2005: DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - FC Artmedia Bratislava 2:1 / Nitra
2004: ARTMEDIA PETRŽALKA - Steel Trans Ličartovce 2:0 / Dunajská Streda
2003: MATADOR PÚCHOV - Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení / Topoľčany
2002: VTJ KOBA SENEC - Matador Púchov 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), na pok. kopy 4:2 / Považská Bystrica
2001: INTER BRATISLAVA - MŠK SCP Ružomberok 1:0 / Dubnica nad Váhom
2000: INTER BRATISLAVA - 1. FC Košice 1:1 po predĺžení, na pok. kopy 4:2 / Prešov
1999: SLOVAN BRATISLAVA - Dukla Banská Bystrica 3:0 / Žiar nad Hronom
1998: SPARTAK TRNAVA - 1. FC Košice 2:0 / Bratislava
1997: SLOVAN BRATISLAVA - Tatran Prešov 1:0 / Trenčín
1996: CHEMLON HUMENNÉ - Spartak Trnava 2:1 / Vranov
1995: INTER BRATISLAVA - DAC Dunajská Streda 1:1 po predĺžení, na pok. kopy 3:1 / Dubnica
1994: SLOVAN BRATISLAVA - Tatran Prešov 2:1 po predĺžení / Brezno
1993: 1. FC KOŠICE - DAC Dunajská Streda 0:0, na pok. kopy 5:4 / Rimavská Sobota

2 - Dukla Banská Bystrica, Artmedia Petržalka, MFK Košice, AS Trenčín
1 - VSS Košice, ZŤS Košice, 1. FC Košice, Jednota Trenčín, Chemlon Humenné, Tatran Prešov, DAC Dunajská Streda, VTJ Koba Senec, Matador Púchov, MFK Ružomberok, FC ViOn Zlaté Moravce, MŠK Žilina

Víťazi Slovenského pohára od r. 1993
6 - Slovan Bratislava (2013, 2011, 2010, 1999, 1997, 1994)
3 - Inter Bratislava (2001, 2000, 1995)
2 - Artmedia Petržalka (2008, 2004), MFK Košice (2014, 2009), AS Trenčín (2016, 2015)
1 - MŠK Žilina (2012), FC ViOn Zlaté Moravce (2007), MFK Ružomberok (2006), Dukla Banská Bystrica (2005), Matador Púchov (2003), VTJ Koba Senec (2002), Spartak Trnava (1998), 1. FC Košice (1993)
.

Obrazom z finálového zápasu

Slovanista Boris Sekulič (vľavo) a Trenčan Matúš Bero počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave.

Brankár Slovana Ján Mucha odchádza spred brány po tom, čo priestor pred jeho bránkou zahádzali fanúšikovia Slovana pyrotechnikou počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave.

Fanúšikovia Slovana zahádzali pyrotechnikou ihrisko počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave.

Hasič likviduje pyrotechniku počas finále Slovnaft Cup-u Slovenského pohára ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 29. apríla 2016 v Trnave.