Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Na snímke vľavo kapitánka Slovenska Dominika Škorvánková a hráčka Švédska Filippa Angeldalová počas kvalifikačného zápasu na EURO 2022 žien vo futbale medzi Slovenskom a Švédskom v Trnave v utorok 1. decembra 2020. Foto: TASR – Lukáš Grinaj

Domáce odolávali istému účastníkovi finálového turnaja len 20 minút.

Trnava 1. decembra (TASR) – Slovenské futbalové reprezentantky sa s kvalifikáciou ME 2022 rozlúčili v utorok vysokou prehrou 0:6 s favorizovaným Švédskom v Trnave.

Zverenkyne trénera Petra Kopúňa prehrali so Severankami vysoko 0:7 aj v prvom vzájomnom zápase vlani v októbri. V tabuľke F-skupiny zostali na desiatich bodoch a obsadili konečnú tretiu priečku. Druhý skončil Island.

Na šampionát postúpia víťazi deviatich kvalifikačných skupín, ktorých doplnia traja najlepší z druhých miest. Zvyšných šesť najlepších druhých si zahrá v apríli budúceho roka play off o zostávajúce tri miestenky na turnaji, ktorý sa bude konať v roku 2022 v termíne 6. až 31. júla.

Domáce odolávali už istému účastníkovi finálového turnaja v Anglicku len 20 minút. Brankárka SR Korenčiová v 21. minúte zlikvidovala penaltu Segerovej, no z následného rohu sa presadila a otvorila skóre Angeldalová. Už isté víťazky skupiny pridali do polčasu ešte dva góly. Prevaha reprezentantiek Tre kronor pokračovala aj v druhom polčase, góly pridali Anderssenová, Angeldalová sa presadila ešte dvakrát a skompletizovala hetrik.

Peter Kopúň, tréner SR: „Čakali sme veľmi ťažký zápas, dočkali sme sa ho v každej minúte. Súperky potvrdili svoju svetovú triedu, vysokú futbalovú kvalitu. My sme chceli aj tak hrať náš futbal, našu hru, dievčatá sa o to snažili, boli tvrdo konfrontované s rýchlosťou Švédok. Toto sú zápasy, ktoré majú svoj význam nie z výsledkového hľadiska, ale pre skúsenosti, ktoré v ostrom boji získa každá naša hráčka."

Kvalifikácia ME žien 2022 – F-skupina:

Slovensko – Švédsko 0:6 (0:3)

Góly: 22., 54. a 73. Angeldalová, 34. Sembrantová, 44. Rolfövá, 49. Anderssonová
ŽK: Bartovičová, Žemberyová (obe SR).
Rozhodovala: Wackerová (Nem.)
Bez divákov.

Slovensko: Korenčiová – Košíková, Bartovičová, Fischerová, Horváthová (46. Žemberyová) – Mikolajová, Bíróová, Škorvánková (83. Ondrušová)- Zdechanová, Havranová (79. Sluková), Šurnovská

Švédsko: Falková – Glasová (61. Erikssonová), Ilestedtová, Sembrantová, Anderssonová – Angeldalová (78. Bennisonová), Asllaniová, Segerová - Blomqvistová (62. Jakobssonová), Blacksteniusová (78. Anvegardová), Rolfövá (61. Schougová)