< sekcia Šport

Štadión v Neapole oficiálne pomenovali po Diegovi Maradonovi

Obrovská vlajka s podobizňou Diega Maradonu a nápisom Kráľ je vyvesená na štadióne San Paula pred zápasom 9. kola talianskej Serie A, SSC Neapol - AS Rím v Neapole v nedeľu 29. novembra 2020. Maradona, ktorý v minulosti pôsobil aj v Neapole, zomrel na infarkt vo veku 60 rokov, skonal v stredu 25. novembra. Foto: TASR/AP

Už pred tromi rokmi získal Maradona v Neapole čestné občianstvo a na dátum jeho pohrebu vyhlásilo mesto deň smútku.

Neapol 4. decembra (TASR) – Futbalový štadión v Neapole už oficiálne nesie meno po Diegovi Armandovi Maradonovi. Mestská rada v piatok jednomyseľne schválila zmenu názvu štadióna San Paolo na návrh starostu Luigiho de Magistrisa. Pomenovali ho po argentínskom velikánovi, ktorý zomrel minulý týždeň na zlyhanie srdca.

Maradona je ikonou klubu SSC Neapol. V jeho drese hral v rokoch 1984 až 1991. Vybojoval s ním dva ligové tituly (1987, 1990), Taliansky pohár (1987), taliansky Superpohár (1990) a v roku 1989 aj Pohár UEFA. Niekoľko desaťročí bol najlepším strelcom Neapola so 115 presnými zásahmi v 259 zápasoch. V roku 2017 ho prekonal Marek Hamšík. Premenovanie štadióna žiadali od mesta aj fanúšikovia klubu.

Mestská rada schválila návrh, v ktorom Maradonu označili za najvýznamnejšieho futbalistu všetkých čias a šampióna, s ktorým sa identifikuje celé mesto. Už pred tromi rokmi získal Maradona v Neapole čestné občianstvo a na dátum jeho pohrebu vyhlásilo mesto deň smútku. Informovala agentúra DPA.