US Sassuolo na domácej pôde porazilo Speziu 1:0 v 27. kole Serie A

Futbalista Sassuola Kristian Thorstvedt (vľavo) a hráč Spezie Kevin Agudelo bojujú o loptu v zápase 27. kola talianskej Serie A Sassuolo Calcio - Spezia Calcio v meste Reggio Emilia v piatok 17. marca 2023. Foto: TASR/AP

Sassuolo dosiahlo štvrté víťazstvo za sebou a poskočilo v tabuľke na priebežné 10. miesto, Spezia je sedemnásta.

Rím 17. marca (TASR) - Futbalisti Atalanty Bergamo zdolali v piatkovom zápase 27. kola najvyššej talianskej súťaže Empoli 2:1 a priblížili sa v tabuľke na rozdiel dvoch bodov k piatemu AS Rím. "Vlci" však môžu opäť odskočiť v prípade úspechu v nedeľnom derby s Laziom. Víťazný gól Atalanty dal v 86. minúte dánsky útočník Rasmus Höjlund. Empoli patrí po štvrtej prehre za sebou v tabuľke Serie A 14. priečka.

Sassuolo si poradilo so Speziou 1:0, jediný gól strelil v 71. minúte z pokutového kopu Domenico Berardi. Domáci dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a poskočili v tabuľke na priebežné 10. miesto, Spezia je sedemnásta.