Futbal: V AC Miláno debut tretej generácie Maldiniovcov

Futbalista Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín sa teší z gólu z penalty počas zápasu 22. kola talianskej Serie A proti Fiorentine 2. februára 2020 v Turíne. FOTO TASR/APJuventus' Cristiano Ronaldo celebrates after scoring on a penalty during a Serie A soccer match between Juventus and Fiorentina, in Turin, Italy, Sunday, Feb. 2, 2020. Foto: TASR/AP

Lecce zvíťazila nad FC Turín 4:0 v nedeľnom zápase 22. kola Serie A.

Turín 2. februára (TASR) - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prispel dvomi gólmi k nedeľnému ligovému triumfu Juventusu Turín nad Fiorentinou 3:0. Tridsaťštyriročný kanonier sa presadil v deviatom zápase Serie A za sebou a vyrovnal klubový rekord Davida Trezegueta z roku 2001. Najdlhšiu sériu v lige držia Gabriel Batistuta v ročníku 1994/1995 a Fabio Quagliarella z uplynulej sezóny, obaja strelili gól v jedenástich stretnutiach v rade.

Ronaldo skóroval v nedeľnom stretnutí dvakrát z pokutového kopu, na konte má 50 gólov v 70 zápasoch v drese "starej dámy". Tretí zásah Juventusu pridal v nadstavenom čase duelu obranca Matthijs de Ligt.

Juventus si vďaka víťazstvu upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke, pred druhým Laziom Rím má náskok päť bodov.

Rimania sa posunuli na priebežné druhé miesto po domácom víťazstve nad SPAL Ferrara 5:1. Zápas rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadili Ciro Immobile a Felipe Caicedo. V 72. minúte sa na ihrisko dostal aj slovenský stopér domácich Denis Vavro. Lazio v Serie A neprehralo už v 16. zápase za sebou.

V drese talianskeho futbalového klubu AC Miláno sa predstavil ďalší Maldini. V nedeľnom ligovom zápase nastúpil osemnásťročný Daniel, keď absolvoval súťažný debut.

Daniel Malidni nastúpil v 90+3. minúte zápasu s Hellasom Verona (1:1) a nasledoval tak svojho otca Paola, ktorý debutoval pred 35 rokmi, a starého otca Cesareho, ten po prvý raz vybehol na trávnik v červeno-čiernom drese pred 66 rokmi. "Splnil sa mi sen, len škoda, že ho pokazil výsledok. Cítil som silné emócie, ale môj otec ma podržal. Dúfam, že v ďalšom zápase už získame všetky body," povedal mladý ofenzívny stredopoliar podľa agentúry AFP.

22. kolo - sumáre:

Juventus Turín - Fiorentina 3:0 (1:0)

Góly: 40. a 80. Ronaldo (oba z 11 m), 90.+1 De Ligt

AC Miláno - Hellas Verona 1:1 (1:1)

Góly: 29. Calhanoglu - 13. Faraoni, ČK: 68. Amrabat (Hellas)

Atalanta Bergamo - FC Janov 2:2 (2:2)

Góly: 13. Toloi, 35. Iličič - 19. Criscito (z 11 m), 33. Sanabria, ČK: 83. Behrami (Janov) po druhej ŽK

Lazio Rím - SPAL Ferrara 5:1 (4:0)

Góly: 3. a 29. Immobile, 16. a 38. Caicedo, 58. Adekanye - 65. Missiroli