< sekcia Šport

V Česku ukončili súťaže od 3. ligy nižšie, pohár pravdepodobne v júni

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Erika Ďurčová

V pohári zostalo dohrať semifinále, v ktorom proti sebe nastúpia Sparta Praha a Plzeň a Olomouc s Libercom, a finále.

Praha 7. apríla (TASR) - Výkonný výbor Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) ukončil amatérske súťaže od tretej ligy nižšie vrátane mládežníckych súťaží a Český pohár MOL Cup by mal preložiť na letné mesiace. Dôvod je pandémia koronavírusu.

"Nedalo sa čakať ďalej a situácia sa už musela riešiť. Mrzí ma, že nám nebolo umožnené dohrať naše súťaže, ale pokiaľ všetci vravíme, že v tejto chvíli je zdravie jednoznačne na prvom mieste, musíme sa tým riadiť aj v našich rozhodnutiach," uviedol pre idnes.cz predseda asociácie Martin Malík.

Ukončenie sezóny platí pre všetky majstrovské aj pohárové amatérske súťaže s tým, že zostáva konečné poradie k 8. aprílu. Kluby nebudú postupovať ani zostupovať. Výnimka je posun medzi treťou a druhou ligou. Tá je rovnako ako najvyššia súťaž len prerušená.

V pohári zostalo dohrať semifinále, v ktorom proti sebe nastúpia Sparta Praha a Plzeň a Olomouc s Libercom, a finále. "Radi by sme pohárový ročník zakončili čisto športovou cestou niekedy v priebehu júna," dodal Malík.