Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Šport

V dohrávanom zápase zdolal Feyenoord domáci Ajax 4:0

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Členovia tvrdého jadra vo veľkom zaútočili na hlavnú bránu štadióna a bojovali s poriadkovou políciou, ktorá použila slzný plyn.

Amsterdam 27. septembra (TASR) - V dohrávanom zápase holandskej ligy medzi Ajaxom Amsterdam a Feyenoordom Rotterdam sa zrodilo víťazstvo hostí 4:0. V amsterdamskej aréne dohrali v stredu 35 minút za zatvorenými dverami. Najslávnejšie derby v krajine "De Klassieker" nedohrali v nedeľu po tom, čo domáci fanúšikovia niekoľkokrát nahádzali na ihrisko pyrotechniku.

Ajax prehrával už do polčasu 0:3 a rozhodca po niekoľkých prerušeniach duel krátko po štarte druhého polčasu definitívne zrušil. V Amsterdame pokračovali škaredé scény aj po ukončení stretnutia. Členovia tvrdého jadra vo veľkom zaútočili na hlavnú bránu štadióna a bojovali s poriadkovou políciou, ktorá použila slzný plyn.

Stredajších 35 minút odohral aj slovenský reprezentant Dávid Hancko, ktorý figuroval v základnej zostave Feynoordu. Leo Sauer sedel na lavičke náhradníkov.

Rekordný holandský šampión Ajax je v kríze, v úvodných štyroch dueloch získal päť bodov a patrí mu 14. priečka v tabuľke. Je to jeho najhorší štart od sezóny 1964/65.