Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Šport

Slovenky remizovali s Fínskom 2:2 a čaká ich baráž o udržanie sa

Na snímke radosť hráčok Slovenska po strelení gólu na 2:1 počas zápasu Ligy národov žien B-skupiny Slovensko - Fínsko v utorok 5. decembra 2023 v Trnave. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Slovenky čelili už istému víťazovi skupiny. Fínky v piatich stretnutiach skupiny neinkasovali ani raz a nastrieľali až 16 gólov.

Trnava 5. decembra (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky remizovali v utorkovom stretnutí B-skupiny B-divízie Ligy národov s favorizovaným Fínskom 2:2. Slovenky živili šancu na účasť v baráži o postup do najvyššej kategórie, no víťazstvo Chorvátska nad Rumunskom (1:0) ich odsunulo na tretiu priečku, čo znamená, že si naopak zahrajú v baráži o udržanie sa v "béčku".

Slovenky čelili už istému víťazovi skupiny. Fínky v piatich stretnutiach skupiny neinkasovali ani raz a nastrieľali až 16 gólov. Slovenské hráčky po hodine hry viedli 2:1 zásluhou Lemešovej a Mikolajovej. Napriek tomu, že slovenské družstvo v 70. minúte inkasovalo, tak sa zdalo, že mu bude stačiť aj bod. V súbežne hranom zápase však Chorvátky v 81. minúte strelili gól Rumunkám, ktorý ich posunul na 2. miesto tabuľky o bod pred Slovensko. Do C-divízie priamo zostúpilo posledné Rumunsko.Liga národov - B-divízia - 6. kolo:

B-skupina:

SLOVENSKO - Fínsko 2:2 (1:1)

Góly: 32. Lemešová, 61. Mikolajová - 2. Pikkujamsová, 70. Rantalová

zostava SR: Korenčiová - Lemešová, Bartovičová, Fischerová, Horváthová - Škorvánková (88. Škerdová), Vojteková (70. Bayerová), Maťavková - Šurnovská, Žemberyová (59. Morávková), Mikolajová (70. Panáková)
hlasy po zápase /zdroj: JOJ Šport/:

Peter Kopúň, tréner SR: "Verím, že sme ponúkli divákom pekný zápas. Škoda, že to nevyšlo trojbodovo. Veľmi sa teším výkonu hráčok, je to však také zmiešané, keďže máme informácie z Rumunska. Obidva tímy hrali to, čo potrebovali, je to o góloch a ten jeden navyše by to rozhodol. Do baráže ideme s jasný cieľom - udržať sa v B-skupine. My sme boli počas celého priebehu na druhom mieste, napokon to však dopadlo takto. Konečne sme však boli to iné Slovensko. Proti takémuto súperovi sme ukázali, že vieme hrať kombinačne, pracovať s loptou, hrať jedna na jedna."
ďalší zápas:

Rumunsko - Chorvátsko 0:1 (0:1)

Gól: 81. Rudeličovákonečná tabuľka:

1. Fínsko 6 5 1 0 18:2 15*

2. Chorvátsko 6 3 0 3 5:10 9**

3. SLOVENSKO 6 2 2 2 7:8 8***

4. Rumunsko 6 0 1 5 1:11 1

* - postup do A-divízie

** - účasť v baráži o postup

*** - baráž o udržanie sa