Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. máj 2024Meniny má Júlia a Juliána
< sekcia Šport

Slovenky zdolali Lotyšky aj v odvete a udržali sa v B-divízii

Na snímke vľavo hráčka Slovenska Mária Mikolajová a hráčka Lotyšska Karlina Miksoneová počas odvetného zápasu baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii Slovensko - Lotyšsko v utorok 27. februára 2024 v Trnave. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Premiérový gól v reprezentácii strelila v nadstavenom čase aj Victoria Kaláberová.

Trnava 27. februára (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom odvetnom zápase baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii nad Lotyšskom 6:0. Družstvo trénera Petra Kopúňa dokázalo nadviazať na výsledok 3:0 z úvodného stretnutia v Rige a udržalo sa v "béčku".Liga národov - baráž o udržanie sa v B-divízii

SLOVENSKO - Lotyšsko 6:0 (3:0)

Góly: 2. Morávková, 6. Rybanská, 36. Lemešová, 83. Mikolajová, 87. Vredíková, 90.+4 Kaláberová.

zostava SR: Korenčiová - Bartovičová, Fischerová, Lemešová (85. Kaláberová) - Horváthová, Mikolajová, Rybanská (61. Panáková), Maťavková, Vojteková (29. Košíková) - Morávková (61. Škerdová), Hmírová (85. Vredíková)

/Prvý zápas: 3:0, Slovensko zvíťazilo v súčte 9:0/
Už po 80 sekundách hry Slovenky rozohrali roh nakrátko a po spätnej prihrávke otvorila skóre Tamara Morávková. Domáce hráčky počas celého prvého polčasu dominovali v držaní lopty a trpezlivo vyčkávali na svoje príležitosti. Dve z nich využili najskôr v 6. minúte Nikola Rybanská a v 36. minúte si skúsene počínala v šestnástke Diana Lemešová. Po zmene strán Slovenky naďalej hrali prevažne na polovici súperiek a pridali ešte tri presné zásahy v záverečnej desaťminútovke. Najskôr zvýšila na rozdiel štyroch gólov Mária Mikolajová, na 5:0 upravila po pár sekundách na ihrisku striedajúca Katarína Vredíková, ktorá si otvorila strelecký účet v národnom tíme. Premiérový gól v reprezentácii strelila v nadstavenom čase aj Victoria Kaláberová.

hlasy po zápase /zdroj: TASR/:

Peter Kopúň, hlavný tréner SR: "Videli sme, že súper sa dostal maximálne do piatich situácií, ktoré nás mohli ohroziť. Zápas sme mali vo svojich rukách. Čo ma teší najviac, že sme dokázali pokoriť hranicu štyroch strelených gólov."

Katarína Vredíková, v zápase s premiérovým gólom za národný tím: "Od začiatku sme boli dominantné. Vychádzali sme z prvého zápasu, ktorý nám vyšiel veľmi dobre. Streliť prvý gól v reprezentácii je veľmi radostné. Ihneď po pár sekundách musela byť späť koncentrácia. Radosť je to veľká, no pokračujeme ďalej."